SOLI DEO

GRECJA 10 dni

DZIEŃ 1 – PRZYLOT DO ATEN

Zbiórka na lotnisku, odprawa i odlot do Aten. Transfer do hotelu.

DZIEŃ 2 – ATENY

Cały dzień będziemy w Atenach. Zwiedzimy Akropol i zobaczymy wspaniałą panoramę miasta z wyeksponowanymi zabytkami starożytności. Będziemy też na stadionie olimpijskim i w ścisłym centrum miasta, zobaczymy widowiskową zmianę warty i inne ciekawe obiekty.

DZIEŃ 3 i 4 – DWA DNI NA PELOPONEZIE

Nadmorskim szlakiem pojedziemy do Peloponez. Zobaczymy fascynujący kanał Koryncki i zwiedzimy ruiny Koryntu antycznego. W Epidauros zobaczymy wspaniały amfiteatr. Będziemy w Nafplion i Argos. Zwiedzimy ruiny Myken i grób Agamemnona.  W drugim dniu zwiedzimy Spartę i  Mistrę – dwa niezwykłej wagi zespoły zabytkowe starożytności. Przyjedziemy w okolice Aten.

DZIEŃ 5 – KALAMBAKA i METEORA

Rankiem wyjedziemy do Grecji centralnej. Po drodze krótki postój w „wąwozie” termopilskim. W okolicy Kalambaki podziwiać będziemy zbudowane na wysokich skałach, słynne klasztory zwane „Meteorami”. Odpoczynek w baśniowym krajobrazie.

DZIEŃ 6 – SALONIKI

Rano pożegnamy baśniową dolinę i pojedziemy do Salonik. Zobaczymy najciekawsze obiekty miasta: Białą Wieżę, Rotundę, Łuk Galeriusza oraz bulwar nadmorski. Na nocleg pojedziemy do Kavali.

DZIEŃ 7 – KAVALA i FILIPPI

Kavala (dawne Neapolis) – tu rozpoczął swoją misję w Europie św. Paweł. Stąd udamy się do Filippi, gdzie zobaczymy fragmenty budowli antycznych (agora, teatr). Tu w 42 r. p.n.e. dwie armie rzymskie stoczyły bitwę. Na obiadokolację i nocleg przyjedziemy do położonego nad morzem Platamonas.

DZIEŃ 8 – DELFY – ATENY

Po śniadaniu wyruszymy  do Delf – starożytnego sanktuarium Apollona i wyroczni pytyjskiej. Po zwiedzeniu Delf  zatrzymamy się w Ossios Lukas, skąd pojedziemy do Aten.

DZIEŃ 9 – REJS PO MORZU EGEJSKIM i FOLKLOR GRECKI

Transfer do portu Pireus, skąd popłyniemy w całodzienny rejs po Morzu Egejskim. Na statku „folklor grecki”. Zatrzymamy się na malowniczych wyspach: Hydra, Poros i Egina. Wieczorem wrócimy do hotelu.

DZIEŃ 10 – POWRÓT DO POLSKI

Nocą udamy się na lotnisko ateńskie, skąd wczesnym rankiem odlecimy do Warszawy.

ŚWIADCZENIA: przelot samolotem Warszawa – Ateny – Warszawa, przejazdy autokarem klimatyzowanym, noclegi w hotelach **/*** w pokojach dwu lub trzyosobowych z łazienkami, pokój jednoosobowy na życzenie za dopłatą, śniadania i obiadokolacje, zwiedzanie zgodnie z programem (kolejność może ulec zmianie), rejs po Morzu Egejskim, opieka pilota polskiego oraz przewodnika miejscowego w Atenach i na Peloponezie, ubezpieczenie.

Nie wliczono w koszty:  napojów do obiadokolacji.

ORIENTACYJNA CENA 1200 EURO