SOLI DEO

GRUZJA 9 dni

DZIEŃ 1 – Wylot z Polski do Tbilisi

Spotkanie z grupą na lotnisku. Odprawa  i odlot do Tbilisi.

 DZIEŃ 2 – Tbilisi – City Tour

Przylot do Tbilisi, zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek. Śniadanie w hotelu, następnie  zwiedzanie Tbilisi i jego zabytków. Zwiedzimy Starówkę w Tbilisi, zaczynając od Świątyni Metechi (XIII w.), następnie zwiedzimy Narikala (IV w.) – jedną z najstarszych fortyfikacji w Tbilisi, starożytną twierdzę wznoszącą się nad Tbilisi z przepięknym widokiem na miasto. Odwiedzimy dzielnicę łaźni siarkowych – Abanotubani, Synagogę, Anczyschati (VI wiek). Następnie zwiedzimy Wieże zegarową Gabriadze i “Konkę”. Chwila na indywidualny lunch. Wizyta w Muzeum Narodowym. Przejazd autokarem przez Al. Rustawelego. Uroczysta obiadokolacja powitalna. Nocleg jw.

 DZIEŃ 3 Tbilisi – Mccheta (Dżwari, Sweticchoweli) – Gergeti – Gudauri

Wyjazd do Mcchety – pierwszej stolicy i religijnego centrum Gruzji, wpisanej na listę UNESCO. Odwiedzimy tu klasztor Dżwari (VI w.) oraz katedrę Sweti Cchoweli, gdzie złożona została Szata Chrystusa. Następnie dojedziemy do Kazbegi, głównego miasta regionu Chewi. Następnie samochodami (jeepy) z Kazbegi  dojedziemy i zwiedzimy pochodzący z XIV wieku Kościół Świętej Trójcy Gergeti, położony na wysokości 2170 m.n.p.m. Ze świątyni rozciąga się przepiękny widok na  szczyt Kazbek (5047m). Kolacja i nocleg w hotelu w Gudauri.

 DZIEŃ 4 – Gudauri – Ananuri – Gelati  Kutaisi

Przejazd do Kutaisi (region Imereti), do drugiego pod względem wielkości miasta w Gruzji. Po drodze zwiedzimy kompleks klasztorny Ananuri (XVII), a także wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO zabytki: kompleks klasztorny Gelati oraz akademię Gelati założone w XII wieku przez Dawida IV Budowniczego. Kolacja oraz nocleg w Kutaisi.

 DZIEŃ 5 – Kutaisi – Batumi (City Tour) – Batumi

Przejazd do pobrzeża Morza Czarnego, stolicy regionu Adżara – Batumi. Najpierw zwiedzimy bulwar w Batumi. Świetne miejsce do ciekawych spacerów. Spacer całym bulwarem, w trakcie którego mijamy mnóstwo ciekawych, nowoczesnych budynków, instalacji i figur może potrwać około godziny. Kolacja oraz nocleg w Batumi.

 DZIEŃ 6 – Batumi

Cały dzień zarezerwowany na indywidualny relaks, spacery, plażowanie, kąpiele.

Kolacja i nocleg jw

 DZIEŃ 7 Miasto skalne Uplistsikhe – Park zdrojowy w Bordżomi  – Tbilisi

Wyjazd do miasta skalnego. (12w.), miasto rozciągnięte jest na długości 500 metrów nad rzeką Mtkvari. Kompleks wykuty jest w zboczu górskim. Jego centrum stanowi kościół Wniebowzięcia z freskami pochodzącymi XII wieku. Po drodze – w Bordżomi zwiedzimy park zdrojowy i napijemy się wody mineralnej ze źródeł. Powrót do Tbilisi.  Kolacja oraz nocleg.

 DZIEŃ 8 Telavi – Signagi – Bodbe – Tbilisi

Przejazd do regionu, kolebki wina – Kachetia. Zwiedzimy urocze miasteczko – Signagi – imponujące miasto 23 wież, które powstało w XVIII wieku i było zamieszkane przez królów. Degustacja domowych win w amforach . Zwiedzanie klasztoru Bodbe i grobu Św. Nino. Powrót do Tbilisi. Uroczysta obiadokolacja oraz pokaz folklorystyczny. Nocleg.

 DZIEŃ 9 – Tbilisi – Polska

Transfer na lotnisko. Wylot do Polski we wczesnych godzinach rannych.

       ŚWIADCZENIA:

        Przelot samolotem , przejazdy autokarami klimatyzowanymi, noclegi w  hotelach ***

        w pokojach dwu lub trzyosobowych. Pokój jednoosobowy z dopłatą, bardzo smaczne  śniadania i  obiadokolacje,

        zwiedzanie zgodnie z programem, na miejscu przewodnik polskojęzyczny, wstępy zawarte w programie są

        opłacone, ubezpieczenie

ORIENTACYJNA CENA 1300USD.