SOLI DEO

Italia Grande

MANOPPELLO, LANCIANO, SAN GIOVANNI ROTONDO, MONTE SANT’ ANGELO, NEAPOL, SALERNO · AMALFI POMPEJE, MONTE CASSINO, RZYM · WATYKAN

PROGRAM RAMOWY 8 DNI

DZIEŃ 1 – Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie, przelot do Rzymu. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2 – Śniadanie, po którym udamy się do małej osady Manoppello. Nawiedzimy świątynię Volto Santo z zachowaną chustą św. Weroniki z podobizną Chrystusa. Przejazd do Lanciano – miejsca Cudu Eucharystycznego. Następnie udamy się do Serracapriola. W wybudowanym w XVI w. konwencie kapucyńskim przeżywał swój nowicjat Brat Pio, przyszły święty stygmatyk i jeden z największych wspomożycieli w walce ze złem. Tutaj posługiwał także inny wielki egzorcysta uzdrawiający wielu z opętania – Ojciec Matteo d’Agnone, którego doczesne szczątki złożono w prezbiterium tutejszego  kościoła. Przejazd na obiadokolację i nocleg do San Giovanni Rotondo.

DZIEŃ 3 – Śniadanie. Udamy się na zwiedzanie miejsc, w których św. Ojciec Pio prowadził pełne dobroci i poświęcenia życie. Nawiedzimy świątynię klasztorną pw. Matki Bożej Łaskawej, w której przez 52 lata zakonnik spowiadał i sprawował Eucharystię. Przejście do starej części klasztornej, gdzie znajduje się muzeum, a w nim cela Świętego. Następnie nawiedzimy Bazylikę Matki Bożej Łaskawej, a także nową Bazylikę pw. Ojca Pio. Udamy się do kościoła dolnego – krypty – czas na modlitwę i zadumę u grobu Świętego, którego ciało wystawione jest w kryształowej trumnie. Przejazd do Monte Sant’ Angelo – miejsca kultu św. Michała Archanioła, którego źródłem były cztery objawienia. W Świętej Grocie czas na adorację. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4 – Śniadanie. Przejazd do Salerno – zobaczymy m.in. katedrę z grobem Św. Mateusza Ewangelisty. Udamy się do Amfali, gdzie nawiedzimy arcydzieło sztuki – Katedrę pw. św. Andrzeja Apostoła z relikwiami Świętego. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5 – Śniadanie. Przejazd do Neapolu. Modlitwa przy grobie Ojca Dolindo przy kościele San Giuseppe dei Vecchi e Immacolata di Lourdes. Zwiedzanie historycznej części miasta, która została wpisana na Listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Nawiedzimy m.in. katedrę św. Januarego, patrona miasta, gdzie znajduje się baptysterium z V wieku. Czas wolny na Piazza Plebiscito ze wspaniałym widokiem na Wezuwiusz, Zatokę Neapolitańską i Capri. Przejazd do Pompei – nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej, którego konsekracja nastąpiła w 1892 r. A już 4 maja 1901 roku papież Leon XIII ogłosił świątynię Sanktuarium Papieski. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6 – Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Udamy się do Watykanu. Zwiedzanie Bazyliki św. Piotra: m.in. Pieta Michała Anioła, kaplica Św. Sebastiana z grobem św. Jana Pawła II. Zejście do grot watykańskich, które są miejscem pochówku papieży. Czas wolny. Przejście znaną Via della Conciliazione, w kierunku Zamku świętego Anioła. Następnie udamy się na zwiedzanie Rzymu barokowego: plac Navona, Schody Hiszpańskie, fontanna di Trevi. Nawiedzimy także bazyliki Santa Maria Maggiore oraz Św. Pawła za Murami. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7 – Śniadanie. Udamy się do Watykanu. W zależności od obecności Ojca Świętego środa – udział w audiencji lub niedziela modlitwa Anioł Pański – na Placu/. Następnie przejazd w okolice Lateranu. Nawiedzimy Bazylikę Św. Jana na Lateranie, kaplicę San Lorenzo i Święte Schody. Udamy się w okolice Koloseum. Spacer po Forum Romanum Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8 – Śniadanie, po którym przejazd na lotnisko, przelot do Polski, zakończenie pielgrzymki.

ORIENTACYJNA CENA: 3580 zł + 150 euro

W cenie; przelot wraz z opłatami lotniskowymi, komfortowy przejazd na całej trasie, 7 noclegów w hotelach **/*** pokoje 2-os. z łazienkami, 7 śniadań, 7 obiadokolacji, opiekę i informację turystyczną pilota, ubezpieczenie KL + Assistance z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2000 € i 10 000 zł w RP

 

 

Wersja PDF do pobrania

tu wpisać nazwę programu do ściągnięcia a w pole odnośnik wkleić url pliku