SOLI DEO

LOURDES oraz WYBRZEŻE BASKIJSKIE I SMAKI AKWITANII
4 dni

DZIEŃ 1 – PRZELOT Z POLSKI DO FRANCJI  /do Lourdes/

Odlot z Krakowa w godzinach rannych. Przylot do Lourdes, transfer do  hotelu.

Śniadanie lub lunch w pobliżu hotelu.

Podejdziemy do Sanktuarium by tam uczestniczyć we mszy święta w j. polskim w jednej z Bazylik. Powrócimy do hotelu na zakwaterowanie. Po południu zwiedzanie z  pilotem „Śladami Świętej Bernadetty Soubirous” (Młyn de Boly, dom rodzinny, kościół parafialny). Po kolacji ponownie podejdziemy do Sanktuarium by uczestniczyć w wieczornej procesji  Maryjnej z lampionami.

 DZIEŃ 2 – LOURDES

Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium: Nawiedzenie Bazyliki Różańcowej, Krypty, Bazyliki Niepokalanego Poczęcia NMP,  Bazyliki Piusa X, Groty Massabielskiej. Po południu obejrzymy film o Św. Bernadetce, a potem odprawimy Drogę Krzyżową idąc pięknymi Massabielskimi wzgórzami. Czas na indywidualne modlitwy i zakupy. Powrót na kolację. Wieczorna procesja ze świecami w Sanktuarium. Nocleg jw.

 DZIEŃ 3 – LOURDES

Po śniadaniu i mszy św. w Sanktuarium – wyjazd z przewodnikiem miejscowym do Biarritz – słynnego atlantyckiego kurortu, spacer promenadą wzdłuż plaży Miramar od pałacu Hotel du Palais dawnej letniej rezydencji imperialnej koronowanych głów Europy, miejsce twórczości słynnej kreatorki Coco Chanel, zwiedzanie le Rocher de la Vierge, Port Rybacki, Stary Port. Dla chętnych kąpiel w Atlantyku. Powrót do Lourdes w godzinach wieczornych na kolację i nocleg.

 DZIEŃ 4 – LOURDES  – AKWITANIA – POWRÓT DO POLSKI 

Msza św. w Sanktuarium we wczesnych godzinach rannych. Wyjazd po śniadaniu z przewodnikiem miejscowym do Pau – miasta Henryka IV, wjazd kolejką linową i zwiedzanie zamku z fortyfikacjami. Spacer bulwarem pirenejskim, ewentualnie zakupy w centrum miasta. Przejazd 30 min. do Jurançon słynnego z produkcji aksamitnych win pijanych do słynnych wątróbek kaczych „foie gras”, degustacja w winnicy z możliwością zakupu. Kolacja w restauracji na trasie. Transfer na lotnisko i wylot do Krakowa.

 ŚWIADCZENIA: Bilety lotu Kraków-Lourdes-Kraków., transfery autokarem klimatyzowanym,  2 wyjazdy pełno dniowe z przewodnikiem miejscowym /dzień 3 i 4/, śniadania i obiadokolacje, dodatkowo lunch w pierwszym dniu i kolacja w dniu ostatnim /w trasie/ opieka polskiego pilota, ubezpieczenia ,opłata klimatyczna w hotelu, i opłata w Sanktuarium /5 E od osoby/ wliczone wszystkie wstępy, degustacja wina w winnicy /dzień 4/

Wersja PDF do pobrania

Soli Deo Program FRANCJA Lourdes i Akwitania 4 dni lot do Lourdes