SOLI DEO

Madera 8 dni

CABO GIRAO, CAMARA DE LOBOS, PRZEŁĘCZ ENCUMEADA, PORTO MONIZ, SAO VICENTE, PICO DO ARIEIRO, RIBEIRO FRIO, SANTANA, PÓŁWYSEP ŚW. WAWRZYŃCA, FUNCHAL

PROGRAM RAMOWY 8 DNI

DZIEŃ 1Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot na Maderę. Przejazd do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 2Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie – udamy się na jeden z najwyższych klifów w Europie – Cabo Girao (580 m n.p.m.). Przejazd do urokliwego, rybackiego miasta – Camara de Lobos – gdzie sir Winston Churchill na tarasie jednej z restauracji malował tutejszą zatokę. Czas wolny. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3 Śniadanie, po którym odwiedzimy ogród na terenie posiadłości Quinta de Boa Vista. Będziemy podziwiać rośliny ananasowate, a także największą atrakcję ogrodu – plantację storczyków. Następnie zatrzymamy się w sercu Madery na przełęczy Encumeada, gdzie rozpościera się przepiękny widok na południowe jak i na północne wybrzeże wyspy. Udamy się na północne wybrzeże do miasta Porto Moniz. Czas wolny na kąpiel w naturalnych basenach wulkanicznych. Następnie zobaczymy powulkaniczne jaskinie w miejscowości Sao Vicente oraz prezentację audiowizualną o powstaniu wyspy i procesach wulkanicznych. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4 Śniadanie. Wjazd na Pico do Arieiro – trzeci najwyższy szczyt na Maderze (1810 m n.p.m.). Przy odrobinie szczęścia znajdziemy się powyżej pułapu chmur. W Ribeiro Frio, gdzie hoduje się pstrągi tęczowe, ma swój początek bardzo łatwa i widokowo przepiękna krótka lewada (szlak wzdłuż kanału wodnego) w głąb Madery – Balcoes (Balkony). Czas wolny. Następnie udamy się do Santany. Zobaczymy tradycyjne domy ze spiczastymi dachami krytymi strzechą. W drodze do Faial przejedziemy droga skąd rozpościera się widok na północe wybrzeże i na Penha d’Aguia (Orla Skała). Udamy się również na wschodni kraniec wyspy na Półwysep Świętego Wawrzyńca. Zatrzymamy się na punktach widokowych: Portela z widokiem na północne wybrzeże oraz w Pico do Facho z przepięknym widokiem na południowo-wschodnie wybrzeże, Machico, lotnisko, wyspy Desertas oraz przy dobrej pogodzie, również Porto Santo. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5 Śniadanie. Poznamy najciekawsze i najpiękniejsze zabytki stolicy Madery. Udamy się do Parku św. Katarzyny miejski, zobaczymy Pomnik Zarco, popiersie Józefa Piłsudskiego, Katedrę, pomnik św. Jana Pawła II, główny plac miejski – Praca di Municipio, targ – Mercado Dos Lavradores. Możliwość zakupu lokalnych produktów, w tym egzotycznych owoców takich jak marakuje, mango czy papaje. Następnie pojedziemy kolejka linowa na Monte. Tam zwiedzimy piękny ogród Monte Palace Tropical. Znajdziemy tam nie tylko rośliny z 4 stron świata, kolorowe karpie koi, ale i bogata kolekcję minerałów i kamieni szlachetnych. Opcjonalnie, dla miłośników emocji, proponujemy zjazd wiklinowymi saniami na odcinku około 3 km. O historii wina Madera, jego odmianach oraz procesie produkcji dowiedzą się Państwo podczas degustacji w jednej z najstarszych i najbardziej uznanych winiarni. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6Śniadanie. Pobyt w hotelu. Korzystanie z atrakcji hotelowych lub wycieczek fakultatywnych, np.: wędrówki po okolicznych szlakach spacerowych – lewadach (bez dodatkowych opłat), rejs wierną kopią XV-wiecznej Santa Marii, w czasie rejsu możliwość podziwiania delfinów i przy odrobinie szczęścia wielorybów (za dodatkową opłatą). Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7Śniadanie. Pobyt w hotelu. Korzystanie z atrakcji hotelowych lub wycieczek fakultatywnych. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 8 Śniadanie lub przydział pakietów śniadaniowych. Wylot do Polski. Zakończenie wycieczki.

ORIENTACYJNA CENA: 4520 ZŁ + 150 EURO

cena zawiera: przelot wraz z opłatami lotniskowymi, komfortowy przejazd na całej trasie, 7 noclegów w hotelu ***, pokoje 2-os. z łazienkami, 7 śniadań, 6 obiadokolacji, opiekę i informację turystyczną pilota, ubezpieczenie KL + Assistance z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 15 000 zł do 10 000 zł w RP

Opłaty za bilety wstępu, nagłośnienie, opłaty drogowe, wjazdy do miast, parkingi, przewodników lokalnych i inne wydatki programowe.

  • dopłata do pokoju 1-osobowego wynosi 800 zł

 

Wersja PDF do pobrania

tu wpisać nazwę programu do ściągnięcia a w pole odnośnik wkleić url pliku