SOLI DEO

DZIEŃ 1 – PRZELOT NA MALTĘ

Zbiórka na lotnisku. Odprawa i przelot na Maltę. Transfer autokarem z lotniska do hotelu.

 DZIEŃ 2 –  WYSPA ŚW. PAWŁA – COMINO  – BŁĘKITNA LAGUNA

Wycieczkę rozpoczniemy od mszy św. w Sanktuarium Dobrego Ognia zbudowanym w miejscu gdzie wg legendy św. Paweł postawił nogę po wylądowaniu na Malcie. Następnie wyruszymy w rejs na wyspę Św. Pawła, przy której rozbił się statek wiozący św. Pawła i św. Łukasza do Rzymu w 60 roku ne. Następnie tą samą łodzią popłyniemy na wyspę Comino i do Błękitnej Laguny. Kąpiel w krystalicznej wodzie. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 DZIEŃ 3 –  LA VALETTE

Zwiedzanie miasta rozpoczynamy od wizyty w Górnych Ogrodach Barracca, następnie nawiedzimy Kon-Katedrę św. Jana gdzie w Oratorium można podziwiać między innymi obraz Caravaggia “Ścięcie św. Jana“. Spacer malowniczymi ulicami miasta obok zabytkowych pałaców. Nawiedzimy kościół św. Pawła rozbitka. W kościele znajdują się relikwie świętego. Spojrzymy z zewnątrz na Pałac Wielkiego Mistrza z dziedzińcem Neptuna. Czas wolny. Odwiedzimy Dolne Ogrody Barracca z widokiem na Wielki Port. Na zakończenie dnia obejrzymy spektakl filmowy „The Malta Experience” prezentujący wielowiekową historię Malty. Powrót do hotelu na obiadokolację oraz nocleg.

 DZIEŃ 4 –  REJS PO DWÓCH PORTACH – RABAT – MDINA

Przejazd przez St.Julian’s do miasta Sliema gdzie wsiądziemy na statek aby odbyć podróż po dwóch portach: Marsamxett i Grand Harbour (rejs trwa około 1,5 godziny). Następnie udamy się do Rabatu, przejedziemy do centralnej części miasta gdzie znajduje się kościół św. Pawła, a pod jego murami grota w której święty mieszkał przez trzy miesiące po przybyciu na Maltę w roku 60. Zwiedzimy Grotę św. Pawła (msza św. w kaplicy nad grotą). Zwiedzimy Katakumby św. Pawła – miejsca pochówku pochodzącego z IV-V w. n.e. Na koniec wizyta w starej stolicy Mdinie i nawiedzenie Katedry św. Piotra i Pawła. Powrót do hotelu na obiadokolację oraz nocleg.

 DZIEŃ 5 –  POPEYE  VILLAGE – MELIEHA  – GOLDEN BAY – GHAJNTUFFIEHA – MOSTA

Wycieczkę zaczniemy od północno zachodniej Malty, od widoku na malowniczą zatokę Anchor Bay, na zboczu której zbudowano scenerię do filmu Popeye.

Przejazd autokarem do miasteczka Melieha – nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej. Sanktuarium znajduje się w grocie, w której widnieje fresk przedstawiający Maryję Dziewicę, według tradycji namalowany przez św. Łukasza. Nad grotą nawiedzimy kościół poświęcony MB Zwycięskiej. Następnie pojedziemy na stronę dwóch zatok Ghajn Tuffieha i Golden Bay, gdzie spod 400 letniej wieży rozciąga się widok na dwie najpiękniejsze plaże na Malcie. Wizyta w mieście Mosta i nawiedzenie Bazyliki NMP z jedną z największych kopuł na świecie (37 m średnicy). Następnie odwiedzimy wioskę rzemiosła Ta’Qali, gdzie będzie można zrobić zakupy oraz zobaczyć produkcję pięknego kolorowego szkła i misternych filigranów. Spacer po ogrodach botanicznych San Anton przy placu prezydenckim. Powrót do hotelu na obiadokolację oraz nocleg.

 DZIEŃ 6  – MALTA

Śniadanie. Dzień wolny przeznaczony na samodzielny wypoczynek. Indywidualne poznawanie miasta, spacery promenadą, plażowanie, kąpiele, zakupy, degustacje. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

 DZIEŃ 7 – REJS NA WYSPĘ GOZO

Po śniadaniu podjedziemy do bazy promowej, aby wyruszyć na wyspę Gozo.

Gozo jest usytuowane zaledwie 6 km od północnego wybrzeża Malty, jest drugą co do wielkości wyspą archipelagu. Tam nawiedzimy Sanktuarium Ta’ Pinu (jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych mieszkańców Malty i Gozo). W Dwejra zobaczymy dwa wspaniałe dzieła natury – wewnętrzną lagunę  oraz skałę Fungus. Widok na zatokę Xlendi, malowniczy zakątek z wysokimi klifami i błękitną wodą. Przejedziemy do centralnej części wyspy, gdzie znajduje się Victoria, niewielka stolica Gozo, a z górującej nad nią Cytadelą rozciąga się widok na całą wyspę. Powrót promem na Maltę. Obiadokolacja oraz nocleg w hotelu.

 

DZIEŃ 8 –  POWRÓT DO POLSKI

Transfer autokarem z hotelu na lotnisko, odlot do Polski. 

         

ŚWIADCZENIA: przelot samolotem, przejazdy autokarem klimatyzowanym, noclegi w hotelach ***, w pokojach dwuosobowych z łazienkami (pokój jednoosobowy za dopłatą), śniadania i obiadokolacje, zwiedzanie zgodne z programem (kolejność zwiedzania może ulec zmianie), opieka pilota/przewodnika miejscowego, wszystkie wstępy wynikające z programu, ubezpieczenie. Donacja w kościołach za możliwość odprawienia Mszy Św., trzeba mieć tylko swoje polskie czytania.                  

Nie wliczono napojów do obiadokolacji.

ORIENTACYJNA CENA 1500 ZŁ + 650 EURO

Wersja PDF do pobrania

Malta Śladami Św. Pawła-8 dni.pdf