SOLI DEO

MEKSYK 10 dni propozycja

DZIEŃ 1 – PRZELOT DO MEKSYKU

Zbiórka na lotnisku. Odprawa  i odlot samolotem do Meksyku. Transfer  autokarowy do hotelu w Mexico City. Zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 2 – MEXICO CITY – GUADALUPE – MEXICO CITY

Po śniadaniu – jadąc do Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe –  zatrzymamy się na Placu Trzech Kultur, gdzie znajduje się historyczny kościół – Santiago de Tlatelolco. W Sanktuarium pokłonimi się przed Cudownym Wizerunkiem Matki Bożej, zwiedzimy miejsca związane z objawieniami, nawiedzimy tam kilka zabytkowych kościołów z okresu  XVI – XX wieku. Wejdziemy na wzgórze Tepeyac, zobaczymy  figurę Matki Bożej przyjmującej hołd składany przez Indian. Po południu  nawiedzimy przepiękną świątynię w Mexico City Katedrę Metropolitalną. Pospacerujemy po  historycznym Zocalo – centralnym placu stolicy.  Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 3 –  MEXICO CITY – PUEBLA – CHOLULA – MEXICO CITY

Po śniadaniu pojedziemy do  wspaniałej, pełnej uroku i bogatej w zabytki Puebli – ulubionego miasta Św. Jana Pawła II, gdzie nawiedzimy ogromną katedrę, wspaniałą Kaplicę Różańcową u Dominikanów, pospacerujemy po  Zocalo. W Puebla możliwość zjedzenia  wspaniałego unikalnego  lunchu – „kurczak  w sosie  czekoladowym” dodatkowo płatne 12 usd. Następnie odwiedzimy Cholulę, by zobaczyć największą piramidę Ameryki. Powrót do Mexico City  na kolację i nocleg.

DZIEŃ 4 – MEXICO  CITY TEOTIHUACAN – MEXICO CITY

Po śniadaniu zwiedzimy Muzeum Antropologiczne, następnie pojedziemy do Teotihuacan, aby zwiedzić największy zespół archeologiczny w Meksyku, gdzie stoją słynne piramidy Słońca i Księżyca.  Potem  obejrzymy pokaz możliwości produkcyjnych z krzewu agawy. Kolacja i nocleg jw.

DZIEŃ 5 – MEXICO CITY – TAXCO – ACAPULCO

Po śniadaniu udamy się do Taxco – miasta znanego z kopalń srebra, miedzi i innych metali szlachetnych. Zobaczymy między innymi dobrze zachowaną dzielnicę z XVII w. z urokliwymi uliczkami oraz piękny, dominujący na zboczu góry barokowy kościół Santa Prisca. Po drodze do Acapulco będziemy podziwiać przepiękne meksykańskie krajobrazy. Przyjazd do hotelu w Acapulco, zakwaterowanie kolacja i nocleg

DZIEŃ 6 i 7 ACAPULCO

Dwa dni wolne. Mieszkać będziemy w pięknym  hotelu przy plaży /all inclusive/ i wypoczywać na rozległej plaży, korzystając z urokliwych kąpieli i atrakcji sportów wodnych. Dodatkowo, będzie możliwość  realizacji wielu wycieczek fakultatywnych np.: rejs statkiem po Zatoce Acapulco, oglądanie zapierających dech w piersiach skoków do wody ze skał o 45 metrowej wysokości  i inne.

DZIEŃ 8 – ACAPULCO – CUERNAVACA – MEXICO CITY
Po śniadaniu pożegnamy Acapulco i udamy się do Cuernavaca – miasta wiecznej wiosny, w którym zimy spędzali Aztekowie, później Cortez i Hiszpanie, a dziś Amerykanie. Tu nawiedzimy katedrę (pierwotnie kościół i konwent misyjny z połowy XVI wieku) sławną dzięki absolutnie unikatowym malowidłom ściennym o tematyce japońskiej. Dalsza droga do Mexico City. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 9 – GUADALUPE – MEXICO CITY – ODLOT DO POLSKI

Zaraz po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu, ponownie udamy się do Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe, by tam wspólnie z meksykańskimi wiernymi przeżywać atmosferę tego niezwykłego miejsca. Po południu spacery o centrum stolicy. Wieczorem przejazd na lotnisko. Odprawa i odlot do Polski.

DZIEŃ 10 – PRZYLOT  DO POLSKI

ŚWIADCZENIA: przelot samolotem, przejazdy autokarem klimatyzowanym, noclegi w hotelach ***/****/*****, w pokojach dwuosobowych z łazienkami, śniadania, obiadokolacje, /w Acapulco all inclusive/ zwiedzanie zgodne z programem (kolejność zwiedzania może ulec zmianie), opieka pilota  i przewodnika, ubezpieczenie, Msze Święte.

 

 

Wersja PDF do pobrania

MEKSYK 10 dni propozycja