SOLI DEO

MEKSYK 10 dni uroczystości odpustowe grudzień

u Matki Bożej z Guadalupe uroczystości odpustowe 12go grudnia
 

4.12 DZIEŃ 1 – PRZELOT DO MEKSYKU *(Data rozpoczęcia pielgrzymki zależna od dostępności biletów lotniczych)

Zbiórka na lotnisku. Odprawa  i odlot samolotem do Meksyku. Transfer  autokarowy do hotelu w Mexico City. Zakwaterowanie, nocleg.

 5.12 DZIEŃ 2 – MEXICO CITY – GUADALUPE

Po śniadaniu – jadąc do Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe –  zatrzymamy się na Placu Trzech Kultur, gdzie znajduje się historyczny kościół – Santiago de Tlatelolco. W Sanktuarium pokłonimi się przed Cudownym Wizerunkiem Matki Bożej, zwiedzimy miejsca związane z objawieniami, nawiedzimy tam kilka zabytkowych kościołów z okresu  XVI – XX wieku. Wejdziemy na wzgórze Tepeyac, zobaczymy  figurę Matki Bożej przyjmującej hołd składany przez Indian. Po południu  nawiedzimy przepiękną świątynię w Mexico City Katedrę Metropolitalną. Pospacerujemy po  historycznym Zocalo – centralnym placu stolicy.  Kolacja i nocleg.

 6.12 DZIEŃ 3 –  MEXICO CITY – PUEBLA – CHOLULA – MEXICO CITY

Po śniadaniu pojedziemy do  wspaniałej, pełnej uroku i bogatej w zabytki Puebli – ulubionego miasta Św. Jana Pawła II, gdzie nawiedzimy ogromną katedrę, wspaniałą Kaplicę Różańcową u Dominikanów, pospacerujemy po  Zocalo. W Puebla możliwość zjedzenia  wspaniałego unikalnego  lunchu – „kurczak  w sosie  czekoladowym” dodatkowo płatne 12 usd. Następnie odwiedzimy Cholulę, by zobaczyć największą piramidę Ameryki. Powrót do Mexico City  na kolację i nocleg.

 7.12 DZIEŃ 4 – MEXICO  CITY TEOTIHUACAN

Po śniadaniu zwiedzimy Muzeum Antropologiczne, następnie pojedziemy do Teotihuacan, aby zwiedzić największy zespół archeologiczny w Meksyku, gdzie stoją słynne piramidy Słońca i Księżyca.  Potem  obejrzymy pokaz możliwości produkcyjnych z krzewu agawy. Kolacja i nocleg jw.

 8.12 DZIEŃ 5 – MEXICO CITY – TAXCO – ACAPULCO

Po śniadaniu udamy się do Taxco – miasta znanego z kopalń srebra, miedzi i innych metali szlachetnych. Zobaczymy między innymi dobrze zachowaną dzielnicę z XVII w. z urokliwymi uliczkami oraz piękny, dominujący na zboczu góry barokowy kościół Santa Prisca. Po drodze do Acapulco będziemy podziwiać przepiękne meksykańskie krajobrazy. Przyjazd do hotelu w Acapulco, zakwaterowanie kolacja i nocleg

9.12  i 10.12 DZIEŃ 6 i 7 ACAPULCO

Dwa dni wolne. Mieszkać będziemy w pięknym  hotelu przy plaży /all inclusive/ i wypoczywać na rozległej plaży, korzystając z urokliwych kąpieli i atrakcji sportów wodnych. Dodatkowo, będzie możliwość  realizacji wielu wycieczek fakultatywnych np.: rejs statkiem po Zatoce Acapulco, oglądanie zapierających dech w piersiach skoków do wody ze skał o 45 metrowej wysokości  i inne.  

 11.12 DZIEŃ 8 – ACAPULCO – CUERNAVACA – MEXICO CITY

Po śniadaniu pożegnamy Acapulco i udamy się do Cuernavaca – miasta wiecznej wiosny, w którym zimy spędzali Aztekowie, później Cortez i Hiszpanie, a dziś Amerykanie w którym  pacer a  Muzeum Antropologicznetego ogromnego miastazą piramidę Ameryki. . Tu nawiedzimy katedrę (pierwotnie kościół i konwent misyjny z połowy XVI wieku) sławną dzięki absolutnie unikatowym malowidłom ściennym o tematyce japońskiej. Dalsza droga do Mexico City. Kolacja i nocleg.

 12.12  DZIEŃ 9 – MEXICO CITY –  GUADALUPE

Zaraz po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu, udamy się do Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe, by tam wspólnie z bajecznie kolorowym, rozśpiewanym i roztańczonym tłumem meksykańskich wiernych przeżywać ten niezwykły Odpust. Główna Msza św. o godz. 12.00. Po południu czas wolny na  indywidualne spacery po stolicy.  Przejazd na lotnisko. Odprawa i odlot do Polski.

13.12 DZIEŃ 10 – PRZYLOT  DO POLSKI

 ŚWIADCZENIA: przelot samolotem, przejazdy autokarem klimatyzowanym, noclegi w hotelach ***/****/*****, w pokojach dwuosobowych z łazienkami (pokój jednoosobowy za dopłatą), śniadania, obiadokolacje, /w Acapulco all inclusive/ zwiedzanie zgodne z programem (kolejność zwiedzania może ulec zmianie), opieka pilota  i przewodnika, ubezpieczenie, Msze Święte.

Wersja PDF do pobrania

MEKSYK 10 dni uroczystości odpustowe grudzień