SOLI DEO

Meksyk 12 dni

DZIEŃ 1 – PRZELOT DO MEKSYKU

Przelot samolotem z Warszawy  do  Mexico City (z jednym międzylądowaniem i przesiadką). Przylot w godzinach wieczornych, transfer do hotelu.

DZIEŃ 2 – GUADALUPE –  TEOTIHUACAN 

Po śniadaniu udamy się do Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe, gdzie po Mszy Świętej nawiedzimy kilka zabytkowych kościołów z okresu XVI – XX wieku. Po południu pojedziemy to Teotihuacan, aby zwiedzić największy zespół archeologiczny w Meksyku, gdzie stoją słynne piramidy Słońca i Księżyca. Powrót do hotelu na kolacje i nocleg. 

DZIEŃ 3 –  TEPOTZOTLAN – TULA – SAN MIGUEL ALLENDE

Po śniadaniu udamy się do miejscowości Tepotzotlan, słynnej z zabytków epoki kolonialnej. Wśród nich prawdziwy klejnot – wspaniały ołtarzy w kościele Jezuitów. W ich konwencie urządzone jest muzeum sztuki „kolonialnej”. Kontynuować będziemy podróż dalej na północ by zwiedzić zespół archeologiczny w Tula, stolicę Tolteków z unikatową piramidą zwieńczoną kolosalnymi posągami wojowników. Na kolację i nocleg udamy się do San Miguel  Allende.

DZIEŃ 4 – SAN MIGUEL ALLENDE – GUANAJUATO – SAN MIGUEL ALLENDE

Po śniadaniu zwiedzimy San Miguel Allende, miasto pełne kościołów i ciekawych uliczek. Zobaczymy kościół św. Franciszka, jeden z najlepszych przykładów stylu churrigueresco w Meksyku. Odwiedzimy też położone 15 kilometrów od miasta  centrum pielgrzymkowe w Atotonilco, kultu wizerunku Pana Jezusa Ukrzyżowanego. Późnym popołudniem dojedziemy do Guanajuato, miasta – muzeum posadowionego na skałach ponad głębokimi wąwozami. Miasto uważane jest za jedno z najbardziej malowniczych i niezwykłych w Meksyku. Kolacja i nocleg jw.

DZIEŃ 5 – SAN MIGUEL ALLENDE – QUERETARO – MEXICO CITY

Po śniadaniu pojedziemy do Queretaro, aby zobaczyć to ciekawe miasto legitymujące się piękną architekturą kolonialną i bogatą historią.  Następnie wyruszamy do Mexico City. Tam kolacja i nocleg.

DZIEŃ 6 – MEXICO CITY  –  PUEBLA

Po śniadaniu zwiedzimy najważniejsze zabytki przeogromnego miasta Meksyk: Plac Trzech Kultur, gdzie znajduje się najbardziej historyczny w Meksyku kościół – Santiago de Tlatelolco, nawiedzimy wielką i  ciekawą  katedrę  i niezwykłe El Zocalo. Po południu pojedziemy do wspaniałej, pełnej uroku,  bogatej w zabytki  Puebli,  ulubionego miasta Jana Pawła II. 

DZIEŃ 7 – PUEBLA – CHOLULA – TLAXCALA – OCOTLAN

W Puebli nawiedzimy katedrę, Kaplicę Różańcową u Dominikanów,  Zocalo i poznamy atmosferę życia w mieście. Następnie odwiedzimy Cholulę by zobaczyć największa piramidę Ameryki. Będziemy w  Tlaxcala, mieście historycznym – pierwszej stolicy biskupiej w Nowej Hiszpanii. Odwiedzimy też  słynne w Meksyku  Santuario de la Virgen w Ocotlan.                                                                                                                                                                                          

DzieŃ 8 – TAXCO – ACAPULCO

Po śniadaniu udamy się do Taxco – miasta znanego z kopalń srebra, miedzi i innych metali szlachetnych. Zobaczymy między innymi  dobrze zachowaną dzielnicę z XVII w. z urokliwymi uliczkami oraz piękny, dominujący na zboczu góry barokowy kościół Santa Prisca. Po drodze do Acapulco będziemy podziwiać przepiękne  meksykańskie krajobrazy.

DzieŃ  9 i 10 – ACAPULCO

Dwa dni wolne. Mieszkać i wypoczywać będziemy w hotelu przy plaży. Formuła „all inclisive”. Możliwość skorzystania z wielu atrakcji fakultatywnych: rejs statkiem po Zatoce Acapulco, sporty wodne, oglądanie zapierających dech w piersiach skoków do wody ze skał o 45 metrowej wysokości i inne.  Prócz tego do woli plażowanie i kąpiele w zatoce.

DZIEŃ 11 –  ACAPULCO –  CUERNAVACA – MEXICO CITY

Po śniadaniu pożegnamy Acapulco i udamy się do Cuernavaca – miasta wiecznej wiosny,  w którym zimy spędzali  Aztekowie, później Kortez i Hiszpanie, a dziś Amerykanie na NaNaNwiedzimy katedrę sławną dzięki absolutnie unikatowym malowidłom ściennym o tematyce japońskiej. Potem udam się do Mexico City. Pożegnalna wizyta w Guadalupę, a wieczorem odlecimy do Europy.

DZIEŃ 12 – PRZYLOT DO POLSKI

Wieczorem przylecimy do Polski.   

 

ŚWIADCZENIA: przelot samolotem  (z międzylądowaniem i przesiadką), przejazdy autokarem klimatyzowanym,  noclegi w hotelach z klimatyzacją w pokojach  dwu lub trzyosobowych z łazienkami, pokój jednoosobowy na życzenie za dopłatą 40$ za nocleg, śniadania, obiadokolacje, w Acapulco, „all inclusive  zwiedzanie zgodne z programem (kolejność może ulec zmianie), opieka pilota, ubezpieczenie NW i KL.

 

Nie wliczono w koszty: napojów do obiadokolacji /poza Acapulco/ oraz imprez fakultatywnych w Acapulco.

 

Wersja PDF do pobrania

Soli Deo Program MEKSYK 12 dni