SOLI DEO

PIELGRZYMKA do PORTUGALII 6 dni

FATIMA – BATALHA – ALCOBASCA – NAZARE – SANTAREM – LIZBONA

DZIEŃ 1 – POLSKA – LIZBONA  – FATIMA

Zbiórka w hali odlotów międzynarodowego portu lotniczego. Odprawa i odlot  do Lizbony. Autokarowy transfer do hotelu w Fatimie. Zakwaterowanie, nocleg.

 DZIEŃ 2 – FATIMA

Po śniadaniu podejdziemy na Plac Sanktuarium, szczegółowo poznamy historię Sanktuarium. Pokłonimy się przed Kapliczką Objawień oraz w Bazylice Matki Bożej Różańcowej – przy grobach Pastuszków. Po południu pójdziemy Węgierską Drogą Krzyżową, aż do miejsca objawień Anioła Pokoju Portugalii i dalej do rodzinnej wioski pastuszków Aljustrel. Zwiedzimy ich rodzinne domy. Wieczorem po kolacji weźmiemy udział w modlitwie różańcowej i procesji z figurą M.B Fatimskiej. Kolacja, nocleg jw.

 DZIEŃ 3 – FATIMA – niedziela

Po śniadaniu podejdziemy do Sanktuarium by o godz. 10.00 wziąć udział w niedzielnych uroczystościach na Placu Sanktuarium. Wielka Procesja Różańcowa  i  msza św. Lunch. Po południu – nawiedzimy Bazylikę Trójcy Przenajświętszej po czym będzie czas na indywidualną modlitwę, przemyślenia, spacery po miasteczku. Kolacja i procesja różańcowa z lampionami. Nocleg jw.

 DZIEŃ 4 – BATALHA – ALCOBASCA – NAZARE – FATIMA

Po mszy św. i po śniadaniu wyruszymy w podróż by odwiedzić dwa zespoły klasztorne w Batalha i Alcobasca – ujęte ze względu na swoje piękno architektoniczne i bogatą historię na liście UNESCO. Następnie pojedziemy do malowniczej nadmorskiej miejscowości Nazare. W miasteczku  tym  znajduje się pierwsze Sanktuarium Maryjne Portugalii. Zrelaksujemy się nad Oceanem Atlantyckim. Powrócimy do Fatimy i po  kolacji ponowna możliwość uczestniczenia w wieczornej procesji różańcowej. Nocleg jw.

 DZIEŃ 5 – SANTAREM – LIZBONA – FATIMA

Po śniadaniu pojedziemy do stolicy Portugalii. Po drodze zatrzymamy się w Santarem, by tam nawiedzić kościół Cudu Eucharystycznego, po czym kontynuować będziemy dalszą podróż do pięknej Lizbony. Nawiedzimy Katedrę, kościół Św. Antoniego, podjedziemy do dzielnicy Belem by tam nawiedzić niespotykanej piękności kościół Hieronimitów. Staniemy przy Pomniku Odkrywców, by wspomnieć ich historie, w oddali zobaczymy wielki posąg Chrystusa. Będzie też czas na indywidualne spacery po Rua Augusta – gościnnym deptaku Lizbończyków. Kolacja i nocleg  jw.

 DZIEŃ 6 – FATIMA – POLSKA

Śniadanie. Msza św. i chwila na przemyślenia by jeszcze indywidualnie nasycić się atmosferą Fatimskiego Sanktuarium. Wyjazd na lotnisko w Lizbonie  i odlot do Polski.

 Świadczenia:

Przeloty, przejazdy autokarowe w Portugalii, 5 noclegów w pokojach dwuosobowych z łazienkami, wyżywienie syte 2 x dziennie, 1 lunch  w  niedzielę, wstępy, opieka pilota/przewodnika,ubezpieczenie.

Orientacyjna cena 3400 zł + 70 Euro

Wersja PDF do pobrania

PORTUGALIA 6 dni Fatima z niedzielą i z Lizboną