SOLI DEO

PIELGRZYMKA do PORTUGALII 7dni

Porto, Braga, Fatima, Batalha, Alcobasca, Nazare, Lizbona

DZIEŃ 1 –  POLSKA  –  PORTO

Zbiórka w hali odlotów międzynarodowego portu lotniczego  i odlot do Porto /via Monachium/.  Już tego dnia autokarowy objazd miasta. Nawiedzimy koronacyjną Katedrę w Porto, podziwiać będziemy piękno Azulejos. Potem czas wolny na indywidualne spacery po mieście. Przejazd do Bragi na kolację i nocleg.

DZIEŃ 2 –  BRAGA –  FATIMA

Po śniadaniu i spakowaniu bagaży podejdziemy do katedry w Bradze, aby nawiedzić tę najstarszą katedrę w Portugalii. Następnie pojedziemy w okolice Bragi by nawiedzić dwa niezwykłe Sanktuaria: Matki Bożej w Sameiro i Dobrego Jezusa w Bradze. Tam msza św. i czas na indywidualne podziwianie okolic tego niezwykłego Sanktuarium. Po czym kontynuować będziemy podróż do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu  w Fatimie, kolacja  i już tego wieczoru będziemy uczestniczyć w wieczornej procesji różańcowej.

DZIEŃ 3 – FATIMA

Po śniadaniu podejdziemy na Plac Sanktuarium, by o godz. 10.00 uczestniczyć w  uroczystej mszy św. przed którą, wyprowadzana jest procesjonalnie Figura MB Fatimskiej z Kapliczki Objawień do głównego ołtarza przed Bazyliką  Lunch. Po południu nawiedzimy Bazylikę Trójcy Przenajświętszej, później czas na indywidualne spacery i nawiedzanie Sanktuarium.  Kolacja i możliwość ponownego uczestnictwa w wieczornej  procesji różańcowej, nocleg jw.

DZIEŃ 4 – FATIMA

Po śniadaniu i mszy św. cały dzień spędzimy w Sanktuarium, nawiedzimy Bazylikę Różańca Św., zwiedzimy też bardzo ciekawe Muzeum darów. Pójdziemy Węgierską Drogą Krzyżową odprawiając kolejne stacje Męki Pańskiej. Dotrzemy aż do do miejsca Objawień Anioła Pokoju i do rodzinnej wioski pastuszków – Aljustrel. Będzie też chwila relaksu. Kolacja,  wieczorne uroczystości różańcowe i nocleg jw.

DZIEŃ 5 – BATALHA – ALCOBASCA – NAZARE – FATIMA

Po mszy św. i po śniadaniu wyruszymy w podróż by odwiedzić dwa zespoły klasztorne w Batalha i Alcobasca ujęte ze względu na swoje piękno architektoniczne i bogatą historię – na liście UNESCO. Następnie pojedziemy do malowniczej nadmorskiej miejscowości Nazare, w którym mieści się pierwsze Sanktuarium Maryjne Portugalii. Zrelaksujemy się  nad Oceanem Atlantyckim. Powrót do Fatimy. Po kolacji – ponowna możliwość uczestniczenia w wieczornej procesji różańcowej z lampionami. Nocleg jw.

DZIEŃ 6 – LIZBONA

Po śniadaniu pojedziemy do stolicy Portugalii. Po drodze zatrzymamy się w Santarem, by tam nawiedzić kościół Cudu Eucharystycznego, po czym kontynuować będziemy dalszą podróż do pięknej Lizbony. Nawiedzimy Katedrę, kościół Św. Antoniego, podjedziemy do dzielnicy Belem by tam nawiedzić niespotykanej piękności kościół Hieronimitów. Staniemy przy Pomniku Odkrywców, by wspomnieć ich historie, w oddali zobaczymy wielki posąg Chrystusa.  Będzie też czas na indywidualne spacery po Rua Augusta gościnnym deptaku Lizbończyków. Kolacja i nocleg jw.

DZIEŃ 7 – LIZBONA – POLSKA

Przejazd na lotnisko w  Lizbonie, odprawa i odlot do kraju.

 ŚWIADCZENIA: przeloty, przejazdy,  noclegi w hotelach ***, wyżywienie 2 x dziennie /bardzo syte/,  lunch w niedzielę, ubezpieczenie/  opłaty parkingowe, wstępy wirydarze Batalha, Alcobasca, Muzeum  w Fatimie, Nazare, katedra i kolejka w Bradze, pilot/przewodnik/

Orientacyjna cena 3800 zł + 80 Euro 

Wersja PDF do pobrania

PIELGRZYMKA do PORTUGALII 7dni Porto,Braga,Fatima,Batalha,Alcobasca,Nazare,Lizbona