SOLI DEO

PIELGRZYMKA do PORTUGALII
+ Santiago de Compostela 7 dni

DZIEŃ 1 – POLSKA – PORTO – BRAGA

Odprawa paszportowa, bagażowa i odlot do Porto /z międzylądowaniem/.  Już tego dnia zwiedzimy fascynujące miasto Porto – autokarowy objazd miasta. Nawiedzimy koronacyjną Katedrę w Porto, podziwiać będziemy piękno Azulejos. Po czym będzie czas wolny na indywidualne spacery po mieście. Przejazd do hotelu w Bradze.  Zakwaterowanie, kolacja. Wieczorem możliwość indywidualnych spacerów po starówce w Bradze.

 DZIEŃ 2 – BRAGA  – PADRON /Hiszpania/

Po śniadaniu i spakowaniu bagaży pojedziemy w okolice Bragi by nawiedzić dwa niezwykłe Sanktuaria: Sanktuarium Matki Bożej w Sameiro i Dobrego Jezusa w Bradze. Tam msza św. Po południu udamy się w dalszą, piękną trasę aż do Hiszpanii. Kolacja, nocleg w hotelu w Padron.

 DZIEŃ 3 –  PADRON – SANTIAGO DE COMPOSTELA /Hiszpania/ – FATIMA

Po śniadaniu i spakowaniu bagaży pojedziemy do Santiago de Compostela. Tam  nawiedzimy Katedrę i grób Św. Jakuba. Weźmiemy udział w międzynarodowej mszy św. godz. 12.00. Po czym będzie czas na indywidualne spacery po tym niezwykłym średniowiecznym centrum miasta. Po południu wyjazd do Fatimy. Zakwaterowanie, kolacja godz. 20.00 i już tego wieczoru będzie możliwość uczestniczenia w procesji różańcowej.

 DZIEŃ 4 – FATIMA

Po śniadaniu i mszy św. cały dzień spędzimy w Sanktuarium, nawiedzimy Bazylikę Różańca Św. i Bazylikę Trójcy Przenajświętszej, zwiedzimy też bardzo ciekawe Muzeum darów. Pójdziemy Węgierską Drogą Krzyżową aż do miejsca Objawień Anioła Pokoju i do rodzinnej wioski pastuszków – Aljustrel. Będzie też chwila relaksu. Kolacja, po której podejdziemy  na Plac Sanktuarium by uczestniczyć w wieczornej  procesji różańcowej z lampionami. Nocleg jw.

 DZIEŃ 5 – BATALHA – ALCOBASCA – NAZARE – FATIMA

Po mszy św. i po śniadaniu wyruszymy w podróż by odwiedzić dwa zespoły klasztorne w Batalha i Alcobasca ujęte ze względu na swoje piękno architektoniczne i bogatą historię – na liście UNESCO. Następnie pojedziemy do malowniczej nadmorskiej miejscowości Nazare, w którym mieści się pierwsze Sanktuarium Maryjne Portugalii. Zrelaksujemy się nad Oceanem Atlantyckim. Po powrocie do Fatimy – kolacja i ponowna możliwość uczestniczenia w wieczornej procesji różańcowej. Nocleg jw.

  DZIEŃ 6 – FATIMA /niedziela lub 13ego/

Po śniadaniu podejdziemy na Plac Sanktuarium. Dzień przepięknych uroczystości związanych z dniem 13-tym. Główna procesja różańcowa z wyniesieniem oryginalnej Figury MB z Fatimy i międzynarodowa msza św. na Placu Sanktuarium. Lunch. Po południu możliwość indywidualnego nawiedzenie świątyń i czas  by nasycić się tą atmosferą Fatimskiego Sanktuarium. Kolacja i nocleg jw.

 DZIEŃ 7 – ODLOT DO POLSKI

Przejazd na lotnisko w Lizbonie. Odprawa  i odlot do Polski.

 ŚWIADCZENIA: przeloty, przejazdy, noclegi w hotelach ***, wyżywienie 2 x dziennie /bardzo syte/,  lunch w niedzielę, ubezpieczenie/  opłaty parkingowe, wstępy wirydarze Batalha, Alcobasca, Muzeum  w Fatimie, Nazare, katedra i kolejka w Bradze, pilot/przewodnik/

Wersja PDF do pobrania

PORTUGALIA 7 dni Fatima z Santiago de Compostela