SOLI DEO

FATIMA 5 dni

DZIEŃ 1  POLSKA – LIZBONA  – FATIMA

Zbiórka w hali odlotów międzynarodowego portu lotniczego.  Przylot do Lizbony. Jeśli będzie taka możliwość, a  zależy to od godziny przylotu – autokarowy objazd pięknej stolicy  i  dalsza podróż do Fatimy.  Zakwaterowanie w hotelu, kolacja….i już tego wieczoru możliwość uczestniczenia w wieczornej procesji różańcowej.

DZIEŃ 2 – FATIMA

Po śniadaniu i mszy św. cały dzień spędzimy w Sanktuarium, zwiedzimy też bardzo ciekawe Muzeum darów. Pójdziemy Węgierską Drogą Krzyżową aż do rodzinnej wioski pastuszków – Aljustrel, do miejsca Objawień Anioła Pokoju. Będzie też chwila relaksu, zakupy. Kolacja i uczestnictwo w wieczornej  procesji różańcowej, nocleg jw.

DZIEŃ 3 – BATALHA – ALCOBASCA – NAZARE – FATIMA

Po mszy św. i po śniadaniu wyruszymy w podróż by odwiedzić dwa zespoły klasztorne w Batalha i Alcobasca ujęte ze względu na swoje piękno architektoniczne i bogatą historię – na liście UNESCO. Następnie pojedziemy do malowniczej nadmorskiej miejscowości Nazare  – w którym mieści się pierwsze Sanktuarium Maryjne Portugalii. Krótki odpoczynek nad Oceanem Atlantyckim. Powrót do Fatimy. Kolacja. Po kolacji pójdziemy na Plac Sanktuarium gdzie uczestniczyć będziemy w Wielkiej Procesji Różańcowej i wieczornej Eucharystii.

DZIEŃ 4 – FATIMA– /niedziela lub 13ego /V-X/

Po śniadaniu podejdziemy na Plac Sanktuarium. Dzień przepięknych uroczystości związanych z tym dniem Główna procesja różańcowa z oryginalną Figurą MB z Fatimy i międzynarodowa msza św. na Placu Sanktuarium. Lunch. Po południu indywidualne nawiedzenie Świątyń w Sanktuarium i  czas  by nasycić się tą atmosferą Fatimskiego Sanktuarium. Kolacja i nocleg jw.

DZIEŃ 5 – FATIMA – LIZBONA – WARSZAWA

Ranna msza św. w Sanktuarium i po śniadaniu  przejazd na lotnisko w  Lizbonie, odprawa i odlot do kraju.

ŚWIADCZENIA: /przeloty, przejazdy,  noclegi w hotelach ***, wyżywienie 2 x dziennie /bardzo syte/, 1 lunch, wstępy wynikające z programu, opieka pilota/przewodnika,  ubezpieczenie/

Orientacyjna cena 3000 zł + 60 Euro