SOLI DEO

PORTUGALIA i HISZPANIA z Andaluzją 11 dni

DZIEŃ 1 –  POLSKA – LIZBONA  – FATIMA

Zbiórka w hali odlotów w międzynarodowym porcie lotniczym. Odprawa i odlot do Lizbony. Autokarowy transfer do hotelu w Fatimie.  Zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 2 – FATIMA

Podejdziemy na Plac Sanktuarium, szczegółowo poznamy historię Sanktuarium. Pokłonimy się przed Kapliczką Objawień oraz w Bazylice Matki Bożej Różańcowej, przy grobach Pastuszków.  Po południu pójdziemy Węgierską Drogą Krzyżową aż do miejsc objawień Anioła Pokoju Portugalii i dalej do rodzinnej wioski pastuszków – Aljustrel, zwiedzimy ich rodzinne  domy.  Wieczorem po kolacji  weźmiemy udział w modlitwie różańcowej i procesji z figurą M.B Fatimskiej. Kolacja, nocleg jw.

DZIEŃ 3 – FATIMA

Śniadanie. O  godz. 11.00 uroczystości z procesją różańcową  i  msza św. na Placu Sanktuarium. Lunch. Po południu – nawiedzimy  nową Bazylikę Trójcy Przenajświętszej po czym będzie czas na indywidualną modlitwę, przemyślenia, spacery po miasteczku. Kolacja i procesja różańcowa z lampionami. Nocleg jw.

DZIEŃ 4 – BATALHA – ALCOBASCA – NAZARE – FATIMA

Po mszy św. i po śniadaniu wyruszymy w podróż by odwiedzić dwa zespoły klasztorne w Batalha i Alcobasca ujęte ze względu na swoje piękno architektoniczne i bogatą historię – na liście UNESCO. Następnie pojedziemy do malowniczej nadmorskiej miejscowości Nazare  – w którym mieści się pierwsze Sanktuarium Maryjne Portugalii. Krótki odpoczynek nad Oceanem Atlantyckim. Powrót do Fatimy i po  kolacji ponowna możliwość uczestniczenia w wieczornej procesji różańcowej. Nocleg jw

DZIEŃ 5 – SANTAREM – LIZBONA

Wyjazd do Lizbony, po drodze nawiedzimy Sanktuarium Cudu Eucharystycznego w Santarem.  Po czym autokarowy objazd stolicy, nawiedzenie  pięknych  lizbońskich świątyń: Kościół Hieronimitów, Kościół Św. Antoniego, Katedra. Czas na samodzielne spacery i podziwiane pięknej Lizbony. Kolacja i nocleg w okolicy.

DZIEŃ 6 LIZBONA – SEWILLA

Spakujemy bagaże i  udamy się w piękną  podróż do hiszpańskiej Andaluzji. Zwiedzimy Sewillę miasto pełne zabytków mauretańskich i chrześcijańskich, pośród których nawiedzimy wspaniałą miejscową katedra, prawdziwy skarbiec sztuki sakralnej. Kolacja i nocleg w okolicy.

DZIEŃ 7 – SEWILLA – KADYKS – np. TORREMOLINOS

Wyruszymy w podróż przez piękne tereny Andaluzji. Poprzez Kadyks dotrzemy do jednej z wypoczynkowych miejscowości na południu Hiszpanii. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 8 – TORREMOLINOS

Cały dzień przeznaczony na piękny wypoczynek na plażach Torremolinos i spacery po uliczkach ze sklepami pełnymi niezwykle nęcących towarów. Kolacja i nocleg

DZIEŃ 9 – MALAGA – GRANADA – KORDOBA

Podążać będziemy dalej przez urokliwą Andaluzję. Przez Malagę pojedziemy do niepowtarzalnej Granady by tam zwiedzić największy obszar mauretańskich budowli – Pałac Alhambrę. Po południu przejazd do Kordoby  tam zwiedzanie rozpoczniemy od katedry – Mezquita – zlokalizowanej w byłym meczecie, który stanął na zagarniętym przez muzułmanów kościele wizygockim. Spacer po mieście. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ 10 – KORDOBA –- TOLEDO  

Opuścimy piękną Andaluzję i podążymy do Toledo, jednego z najpiękniejszych miast hiszpańskich, w którym tworzył El Greco. Zwiedzimy przewspaniałą katedrę, a czarujące uliczki pełne zabytków wprowadzą nas w średniowieczną atmosferę miasta. Na kolacja i nocleg  w okolicy Madrytu.  

DZIEŃ 11– MADRYT –POLSKA

Zwiedzanie Madrytu uzależnione jest od godzin odlotu do Polski.

ŚWIADCZENIA: przeloty, przejazdy, noclegi w hotelach ***, wyżywienie 2 x dziennie /bardzo syte/,  lunch w niedzielę, ubezpieczenie, opłaty parkingowe, wstępy /wirydarze Batalha, Alcobasca, Muzeum  w Fatimie, Nazare, świątynie w Andaluzji/, pilot/przewodnik.

Wersja PDF do pobrania

PORTUGALIA i HISZPANIA z Andaluzją 11 dni