SOLI DEO

WILNO Śladami Miłosierdzia Bożego 5 dni

1 dzień – PODRÓŻ Całodniowy przejazd na Litwę, do Wilna. Po drodze możliwość nawiedzenia Sanktuarium w Gietrzwałdzie. Wieczorem przyjazd do Wilna. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

2 dzień – WILNO Śniadanie w hotelu. Dzień zaczniemy od zwiedzania najstarszego i najpiękniejszego cmentarza polskiego na Rossie z grobowcem matki Marszałka Józefa Piłsudskiego i jego serca, a także nagrobkami szeregu innych wybitnych Polaków zasłużonych dla Ojczyzny. Podjedziemy do Ostrej Bramy – tam Msza święta w Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia. Po czym rozpoczniemy zwiedzanie Starówki wileńskiej, a mianowicie: cerkiew Świętego Ducha z relikwiami męczenników wileńskich, klasztor Bazylianów wraz cerkwią Świętej Trójcy oraz Celą Konrada. Staniemy przy Ratuszu, przy Uniwersytecie Wileńskim, przy Pałacu Prezydenckim. Poznamy zaułek gotycki z kościołem św. Anny i Bernardynów. Dom, w którym mieszkał A. Mickiewicz. Nawiedzimy Katedrę Wileńska z kaplicą i relikwiami św. Kazimierza oraz kościół Ducha Świętego. Jeśli będzie możliwość podjedziemy pod Górę Trzech Krzyży, skąd rozpościera się piękny widok na miasto. Kolacja į nocleg w hotelu jw.

3 dzień – SZYDŁÓW – SZAWLE – Śniadanie w hotelu. Całodniowy wyjazd do Szydłowa – litewskiej „Częstochowy“, gdzie w XVII w. Odnotowano objawienie Matki Boskiej, która ukazała się dzieciom pasącym owce. Mieści się tu największe litewskie Sanktuarium Maryjne, które podczas swej pielgrzymki do Krajów Bałtyckich odwiedził również Św. Jan Paweł II. Dalsza droga do Szawli na Górę Krzyży, niezwykłego sanktuarium, w którym naród litewski złożył kilkadziesiąt tysięcy krzyży wotywnych, zwaną także Świętą Górą. Miejsce to jest celem pielgrzymek i wielu uroczystości religijnych oraz jedną z największych atrakcji turystycznych na Litwie, gdzie Papież Jan Paweł II podczas swojej pielgrzymki celebrował Mszę świętą. Msza święta w Szydłowie lub przy Górze Krzyży. Kolacja i nocleg jw.

4 dzień – WILNO – PONARY – TROKI – Po śniadaniu wyjazd na msze świętą w Sanktuarium Jezusa Miłosiernego przy oryginalnym obrazie namalowanym przez E. Kazimirowskiego według wskazówek św. Faustyny Kowalskiej.
Zwiedzanie Domku na Antokolu, w którym mieszkała św. Faustyna Kowalska, gdzie Pan Jezus w 1935r. podyktował jej Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz byłego mieszkania malarza Kazimirowskiego, gdzie został namalowany obraz “Jezu ufam Tobie“.
Przejazd do Ponar – miejsca stracenia ok. 100 tys. obywateli II Rzeczpospolitej w latach II wojny światowej, w tym ok. 20 tys. Polaków.
Dalszy przejazd do Trok – zwiedzanie zamku Księcia Witolda, Sanktuarium Matki Bożej Trockiej. Rejs statkiem po jeziorze Galve, podczas którego poczęstunek regionalnego dania kuchni karaimskiej tzw. Kibinów. Dookoła jeziora rozpościerają się przepiękne widoki przyrody, jak i pałacu Tyszkiewiczów. Kolacja i nocleg jw.

5 dzień – POWRÓT DO POLSKI – Po śniadaniu i spakowaniu bagaży podróż do Polski. Po drodze wg mozliwości czasowych nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Studzienicznej lub MB w Gietrzwałdzie. Tam msza św. Planowany przyjazd późnym wieczorem.

Świadczenia: Przejazdy autokarem klimatyzowanym, 4 noclegi, wyżywienie bardzo smaczne į syte 2 x dziennie, polscy przewodnicy miejscowi, wstępy /m. in. zamek w Trokach, rejs statkiem po jeziorze w Trokach, degustacja kibinów/, opłaty drogowe, parkingi, ubezpieczenie.

ORIENTACYJNA CENA 300 ZŁ + 200 EURO

Wersja PDF do pobrania

ŚLADAMI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 5 dni Wilno