SOLI DEO

Turcja 11 dni

DZIEŃ 1 – PRZELOT Z POLSKI DO ISTAMBUŁU

Zbiórka w hali odlotów, odprawa i odlot do Istambułu, transfer do hotelu, zakwaterowanie, odpoczynek. 

DZIEŃ 2 – ISTAMBUŁ – IZNIK (dawna NICEA) – BURSA

Najpierw przyjedziemy do Iznik (Nicea), była stolica Cesarstwa Nicejskiego. W tym mieście odbyły się dwa sobory (rok 325 – ustalono do dziś obowiązujące wyznanie wiary „Credo nicejskie”. Drugi sobór odbył się w roku 787). Z Nicei pojedziemy do Bursy – jednego z największych miast Turcji, sięgającego historią do roku 200 p.n.e., bogatego w zabytki.  Zobaczymy wybrane zabytki.

DZIEŃ 3 – BURSA – BERGAMA (PERGAMON)

Z Bursy pojedziemy do Bergami by zwiedzić położony w pobliżu słynny ośrodek kultury antycznej. Tam kwitła medycyna i inne dzieła rąk i umysłów  ludzkich. Tam mieściła się też druga po aleksandryjskiej biblioteka.

DZIEŃ 4 – SELCUK – KUSADASI

Przez Izmir (antyczna Smyrna)  pojedziemy do Selcuk, gdzie zwiedzimy Bazylikę św. Jana Ewangelisty. Potem dotrzemy do położonego nad Morzem Egejskim  kurortu – Kusadasi lub Altinkum.

DZIEŃ 5 – DZIEŃ RELAKSU NAD MORZEM EGEJSKIM

Dzień wypoczynku, stosownie do intencji własnych.

DZIEŃ 6 – MILET – DIDYMA – KUSADASI

Zwiedzimy starożytny Milet – miasto Talesa, słynnego filozofa. Zobaczymy tam wielki teatr

oraz karawanseraj z epoki seldżuckiej. Będziemy w Didymie szczycącej się niegdyś sławną świątynią Apollina. Potem wrócimy do Kusadasi lub Altinkum.

DZIEŃ 7 – EFEZ – KUSADASI

Cały dzień poświęcimy na zwiedzanie antycznego  zespołu archeologicznego w Efezie. W tym mieście  przebywał i działał św. Paweł i św. Jan. Zobaczymy także Maryemanę – domek Matki Bożej na Wzgórzu Słowików” i wiele innych, godnych uwagi obiektów.

DZIEŃ 8 – TROJA – CANAKKALE

Rankiem ruszymy w drogę. Pojedziemy do Canakkale położonego nad Cieśniną Dardanele. W drodze zatrzymamy się przy wykopaliskach starożytnej Troi.

DZIEŃ 9 – CANAKKALE – ISTAMBUŁ

Przepłyniemy promem przez Dardanele.  Następnie, wzdłuż północnego wybrzeża Morza Marmara,  podążymy do Stambułu.

DZIEŃ 10 – ISTAMBUŁ

Zwiedzimy Topkapi (pałac sułtański z całym bogactwem zabytków), kościół Mądrości Bożej (Hagia Sofia – perła kultury Cesarstwa Rzymskiego), Błękitny Meczet, Hipodrom. Wieczorem możliwy spacer po mieście.

DZIEŃ 11 – ODLOT DO POLSKI

Wielki Bazar lub bazar korzenny.  Potem transfer na lotnisko i odlot do Polski.

ŚWIADCZENIA: przelot samolotem Polska – Istambuł – Polska, przejazdy autokarem klimatyzowanym,

10 noclegów w hotelach *** w pokojach dwuosobowych z łazienkami, pokój jednoosobowy na życzenie za dopłatą, śniadania, obiadokolacje, zwiedzanie zgodnie z programem (kolejność może ulec zmianie), opieka pilota polskiego i przewodnika tureckiego, ubezpieczenie.

Nie wliczono w koszty: napojów do obiadokolacji.

ORIENTACYJNA CENA 2000 ZŁ + 700 EURO.