SOLI DEO

SANKTUARIA WĘGIER I RUMUNII

BUDAPESZT · SZEGED · TIMIŞOARA · HUNEDOARA · ALBA IULIA · SIBIU · BRASOV · BRAN · SINAIA · PREJMER · SIGHISOARA · TÂRGU MUREŞ · TURDA · CLUJ NAPOCA · ORADEA · EGER

DZIEŃ 1 Zbiórka uczestników i wyjazd. Przejazd do Budapesztu na obiadokolację i nocleg

DZIEŃ 2 Śniadanie. Spacer po mieście. Zobaczymy: Bazylikę św. Stefana, operę, most łańcuchowy, park miejski z Zamkiem Vajdahunyat, plac Bohaterów i pomnik Millennium z 36-metrową kolumną Archanioła Gabriela, aleję Andrassiego, budynek parlamentu, plac Wolności z budynkami Banku Narodowego i Telewizji, pałac Akademii Nauk. Udamy się na Wzgórze Zamkowe. Zobaczymy dziedzińce zamkowe, basztę Rybacką, neogotycki kościół Macieja oraz Bramę Wiedeńską. Obiadokolacja. Wieczorny rejs po Dunaju. Powrót i nocleg.

DZIEŃ 3 Śniadanie. Przejazd do Szegedu. Zobaczymy neoromański kościół wotywny. Przy kościele wznosi się wieża Świętego Demetriusa. Udamy się na plac Katedralny, część zabudowy placu stanowią budynki uniwersytetu. Zobaczymy Bramę Bohaterów, a także most nad Cisą – stalowy, wiszący most, którego konstruktorem był Gustave Eiffel. Przejazd do Timişoary, gdzie w VII wieku urodził się papież Konon. Zobaczymy: starówkę, Piata Uniri z katedrą katolicką oraz katedrę serbską, katedrę prawosławną – największą cerkiew w całej Rumunii, gmachy przy Piata Victoriei. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4 Śniadanie. Przejazd do Hunedoary – zwiedzanie Zamku Hunedoara – jednego z największych i najpiękniejszych średniowiecznych zamków Rumunii. Przejazd do Alba Lulia – historycznej stolicy Siedmiogrodu. Zobaczymy katedrę katolicką z grobem Izabeli Jagiellonki, katedrę prawosławną, miejsce koronacji króla Ferdynanda i królowej Marii. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Sibiu.

DZIEŃ 5 Śniadanie. Zwiedzanie Sibiu. Zobaczymy: Katedrę prawosławną pw. Świętej Trójcy z początku XX wieku z kopułą pokrytą barwnymi freskami oraz ikonostasem, ewangelicki kościół parafialny, most Kłamców, schody Ormiańskie. Przejazd do Braszowa – zwiedzanie starówki: rynek z ratuszem, muzeum historyczne, cerkiew św. Mikołaja, mury miejskie z bramami, Czarny Kościół. Kolejno udamy się do Bran – romantycznego zamku, błędnie uważanego za posiadłość Drakuli oraz Râsnov – zamku chłopskiego usytuowanego na szczycie góry. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6 Śniadanie. Przejazd do Sinaia. Zobaczymy piękne pałace Peleş i Pelişor, wchodzące w skład kompleksu wybudowanego dla rumuńskiej rodziny królewskiej. Pierwszy przypomina bardziej baśniowy renesansowy pałac niż zamek. Drugi to mały zameczek, zbudowany jako prywatna rezydencja króla Ferdynanda. Zwiedzimy także kościół Obronny w Prejmer. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7 Śniadanie. Przejazd do średniowiecznego miasta Sighisoara – prawdopodobnego miejsca urodzenia Drakuli. Przejazd na krótkie zwiedzanie centrum Târgu Mureş: zobaczymy jedną z najpiękniejszych katedr Rumunii, wewnątrz całą pokrytą freskami, secesyjny pałac kultury, teatr narodowy, ratusz. Przejazd do Turdy, gdzie zwiedzimy kopalnię soli. Windą panoramiczną zjedziemy w dół do Sali Rudolf, gdzie znajduje się karuzela z 6 gondolami. Z sali Rudolf zejdziemy schodami do windy, która zawiedzie nas do sali Terezia. Przejazd do Cluj Napoca. Zobaczymy gotycką, katolicką Katedrę św. Michała – z XIV-XV w. oraz katedrę prawosławną. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 8 Śniadanie. Przejazd na krótkie zwiedzanie secesyjnego centrum Oradei. Przejście przez śródmiejski deptak i pasaż „Pod Czarnym Orłem”. Przejazd do Egeru. Zobaczymy jedną z największych na Węgrzech katedrę katolicką oraz piękne barokowe Stare Miasto. Chętni będą mieć możliwość wejścia na prawdziwy minaret. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 9 Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie pielgrzymki.

ORIENTACYJNA CENA: 2580 zł + 150 Euro

cena zawiera: komfortowy przejazd na całej trasie, 8 noclegów w hotelach **/*** pokoje 2-3 os. z łazienkami, 8 śniadań, 8 obiadokolacji, opiekę i informację turystyczną pilota, ubezpieczenie KL + Assistance z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 15 000 zł do 10  000 zł w RP, opłatę TFG

 

Wersja PDF do pobrania

tu wpisać nazwę programu do ściągnięcia a w pole odnośnik wkleić url pliku