SOLI DEO

WŁOCHY 10 dni

DZIEŃ  1 – WYLOT Z POLSKI DO WŁOCH

Zbiórka w Międzynarodowym Porcie Lotniczym. Odprawa bagażowo – paszportowa i odlot do Wenecji.  Przylot do Wenecji w godzinach wieczornych. Nocleg w okolicy Padwy.

DZIEŃ 2 – PADWA – WENECJA

Po mszy św. w bazylice Św. Antoniego w Padwie wyjazd na spotkanie z  Wenecją – „miastem marzeń”. Popłyniemy statkiem lub tramwajem wodnym do Placu Św. Marka, podziwiając fascynujące, miejscowe widoki. Zwiedzimy Bazylikę św. Marka, zobaczymy Pałac Dożów. Będziemy cieszyć oczy bujającymi się na falach różnokolorowymi gondolami. Indywidualne spacery. Kolacja i nocleg jw.

DZIEŃ  3 – FLORENCJA

Najpierw pojedziemy do kolebki włoskiego Renesansu – Florencji, miasta Dantego, Leonarda da Vinci, Michała Anioła i innych wielkich artystów. Zwiedzimy Katedrę Santa Maria del Fiore, kościół Santa Croce z freskami Giotta i nagrobkami słynnych Włochów. Zobaczymy romańskie baptysterium i „Drzwi Raju”.  Czas wolny na indywidualne spacery i przejazd do Rzymu na kolację i nocleg.

DZIEŃ  4 – RZYM – WATYKAN /niedziela/

Do południa zwiedzimy przebogate Muzea Watykańskie i Kaplicę Sykstyńską. Następnie zwiedzimy Bazylikę św. Piotra i odwiedzimy grób Błogosławionego Jana Pawła II. Będzie czas na prywatne intencje i modlitwę. Uwaga!  w tym dniu będzie Modlitwa Anioł Pański na Placu św. Piotra – kolejność zwiedzania może ulec  zmianie.

DZIEŃ  5 – RZYM – ASYŻ

Pojedziemy do  Asyżu – miasta, w którym żyli św. Franciszek i św. Klara. Zwiedzimy Bazylikę Matki Boskiej Anielskiej i Porcjunkuli oraz Bazylikę św. Franciszka. Spacer uroczymi uliczkami do kościoła św. Klary. Rzut oka na dominujący na wzgórzu zamek i piękną panoramę okolicy. Wieczorem powrócimy do  Rzymu.

DZIEŃ  6 – RZYM /Bazyliki i Rzym Antyczny/

Rano pożegnalna wizyta w Watykanie i ponowne odwiedziny grobu Jana Pawła II. Następnie podziwiać będziemy Rzym Antyczny (Plac Wenecki, Kapitol, Forum Romanum, Koloseum). Potem udamy się do Bazyliki Św. Pawła za Murami, skąd do Bazyliki Św. Jana na Lateranie. Następnie Plac Hiszpański i słynne schody.

DZIEŃ  7 – RZYM – MONTE CASSINO

Autostradą Rzym – Neapol pojedziemy na Monte Cassino. Tam zobaczymy słynny klasztor Benedyktynów i zwiedzimy cmentarz żołnierzy polskich z okresu II Wojny Światowej ew. Msza św. Dalsza podróż w okolicę Sn Giovni Rotondo.  Kolacja , nocleg.

DZIEŃ 8 – SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE SANT’ ANGELLO

Nawiedzimy Sanktuarium św. Ojca Pio w San Giovani Rotondo, a także przepięknie położone Sanktuarium Anioła Monte Sant’ Angelo. Kolacja, nocleg jw

DZIEŃ 9 – LANCIANO – MANOPPELLO – LORETO – RIMINI

Po śniadaniu, autostradą wzdłuż Adriatyku pojedziemy do Loreto. Po drodze odwiedzimy Lanciano – słynne także stąd, że w kościółku franciszkanów przechowywane są dowody Cudu Eucharystycznego. Zajedziemy także do Manoppello, gdzie przechowywana jest chusta z odbiciem twarzy Chrystusa.  Pojedziemy do Loreto – jednego z najważniejszych sanktuariów maryjnych Włoch.  Na nocleg udamy się w okolice Rimini.

DZIEŃ 10 – RIMINI – PADWA – WENECJA LOTNISKO – ODLOT DO POLSKI

Wczesnym rankiem wyruszymy w powrotną podróż. Pojedziemy do Padwy – miasta historycznego, w którym ustanowiono jeden z pierwszych uniwersytetów włoskich. Odwiedzimy Bazylikę św. Antoniego. Po południu odjazd na lotnisko  w Wenecji skąd wieczorem odlecimy samolotem  do  Polski.

 ŚWIADCZENIA: bilet lotniczy, przejazdy autokarem klimatyzowanym, noclegi w hotelach *** w pokojach dwu osobowych z łazienkami, pokój jednoosobowy na życzenie za dopłatą, śniadania, obiadokolacje, zwiedzanie zgodnie z programem, tramwaj (statek) wodny w Wenecji, przewodnicy miejscowi w Wenecji, Florencji i w Rzymie, opieka pilota polskiego,   ubezpieczenie.

W koszty nie wliczono: napojów do obiadokolacji, biletów komunikacji miejskiej w Rzymie.

Wersja PDF do pobrania

Włochy 10 dni samolot