SOLI DEO

ZIEMIA ŚWIĘTA 8 dni Na Boże Narodzenie

PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ – program na Święta Bożego Narodzenia 20-27.12.23

20.12 dzień 1: POLSKA–IZRAEL Zbiórka na lotnisku w Gdańsku, odprawa bagażowo–biletowa. Wylot do Tel Avivu via Warszawa. Przejazd do hotelu w Betlejem. Kolacja, nocleg.

21.12 dzień 2: BETLEJEM – AIN KAREM Śniadanie. Nawiedzenie Bazyliki Narodzenia Pańskiego, Groty Narodzenia i kościoła Świętej Katarzyny. Przejście do Groty Mlecznej – miejsce, gdzie najświętsza Maryja Panna karmiąc Jezusa uroniła kroplę mleka i grota stała się cała biała. Przejazd na Pole Pasterzy – gdzie Anioł Pasterzom obwieszczał nowinę o Narodzeniu Jezusa. W pobliżu skorzystamy z możliwości zakupu pamiątek. Sklep prowadzony jest od lat przez palestyńskich Chrześcijan. Popołudniu pojedziemy do Ain Karem. Podejdziemy do Kościoła Nawiedzenia św. Elżbiety, a potem do miejsca narodzin Jana Chrzciciela. Kolacja i nocleg jw.

22.12 dzień 3: JEROZOLIMA Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną. Nawiedzimy kościół w Betfage – początek tradycyjnej procesji Niedzieli Palmowej. Kościół Pater Noster, gdzie znajdują się majolikowe tablice, upamiętniające modlitwę, której nauczył nas Chrystus – Ojcze Nasz. Przejście na punkt widokowy na Górze Oliwnej. Zejście do kościoła Dominus Flevit – miejsca upamiętniającego kiedy Pan Jezus zapłakał nad Jerozolimą. Nawiedzimy Bazylikę Narodów i zobaczymy Ogród Oliwny, miejsce modlitwy Chrystusa w Getsemani. Następnie nawiedzimy Bazylikę Wniebowzięcia NMP i Grotę Getsemani. Udamy się także na Górę Syjon, by nawiedzić kościoły Św. Piotra In Gallicantu, Zaśnięcia NMP oraz Wieczernik, gdzie Pan Jezus wraz z apostołami spożył Ostatnią Wieczerzę, podczas której ustanowił Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa, a w dniu Pięćdziesiątnicy Apostołowie otrzymali Ducha Świętego. W pobliżu zobaczymy Synagogę z Grobem Króla Dawida. Obiadokolacja i nocleg jw.

23.12 dzień 4: HAJFA – NAZARET – KANA GALILEJSKA – GÓRA TABOR Śniadanie. Przejazd do Hajfy, położonej u stóp Góry Karmel – nawiedzenie kościoła Stella Maris przy opactwie Karmelitów Bosych. Sanktuarium poświęcone jest Świętej Rodzinie i prorokowi Eliaszowi. Kontynuacja podróży do Nazaretu – miasta Św. Rodziny. Nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania z wykopaliskami domu rodzinnego NMP – to tam Archanioł Gabriel oznajmił Maryi radosną wieść, że została wybrana przez Boga na Matkę Jego Syna. Nawiedzenie kościoła św. Józefa. Przejazd do Kany Galilejskiej – sanktuarium pierwszego cudu Pana Jezusa. Możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Następnie przejazd pod G. Tabor i wjazd specjalnymi taksówkami na tę Górę, miejsca Przemienienia Pańskiego. Obiadokolację i nocleg w hotelu w okolicach Tyberiady lub Nazaretu.

24.12dzień 5: GÓRA 8 BŁOGOSŁAWIEŃSTW–KAFARNAUM–REJS ŁODZIĄ – PASTERKA
Śniadanie. Transfer na Górę 8 Błogosławieństw – miejsce Kazania na Górze. Przejazd do Tabghi – miejsca, upamiętniającego rozmnożenie przez Pana Jezusa chleba i ryb, kiedy nakarmił 5 tysięcy mężczyzn, nie licząc kobiet i dzieci. Przejście do Kościoła Prymatu Świętego Piotra. Przejazd do Kafarnaum – miasta cudów Chrystusa. W Kafarnaum zobaczymy wykopaliska domu św. Piotra oraz ruiny Synagogi, której fundamenty pamiętają pobyt Pana Jezusa w tym mieście. Przerwa na lunch – Ryba Św. Piotra. Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim. Przejazd do hotelu w Betlejem. Kolacja.
Pasterka, międzynarodowa msza św. w kościele św. Katarzyny w Betlejem. Nocleg.

25.12 dzień 6 : BETLEJEM– BETANIA – JERYCHO – MORZE MARTWE Śniadanie. Do południa nacieszymy się atmosferą Świąt BN w Betlejem. Po południu pojedziemy do Betanii, by nawiedzić kościół Marty, Marii i Łazarza – przyjaciół Pana Jezusa. Jadąc nad Morze Martwe zatrzymamy się w Jerycho. Po czym przejazd nad Morze Martwe na niezwykły relaks i kąpiel. Obiadokolacja i nocleg jw.

26.12 dzień 7: JEROZOLIMA Śniadanie. Wejście bramą Lwów do Starego Miasta w Jerozolimie. Przejście do kościoła św. Anny, obok Sadzawki Betesdy, dalej przez Stare Miasto do warowni Marka Antoniusza, gdzie znajdują się dwie pierwsze stacje Drogi Krzyżowej. Rozpoczęcie nabożeństwa Drogi Krzyżowej, przejście Via Dolorosa do Bazyliki Męki Pańskiej. Wejście na Golgotę. Zakończenie Drogi Krzyżowej przy Grobie Pańskim. Zwiedzanie Bazyliki. Czas wolny na zakupy na targu jerozolimskim. Spacer przez dzielnicę żydowską i ormiańską pod Ścianę Płaczu. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

27.12 dzień 8: TEL AVIV–POLSKA Śniadanie lub w formie breakfast box, wyjazd na lotnisko w Tel Avivie, odlot do Polski.

KOSZT: 2350 PLN /w tym + Składki na TFG 13 PLN/os oraz na TFP 13 PLN/os; / + 590 USD /+ 210 USD płatne na miejscu u przewodnika na: Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty parkingowe, i obligatoryjne napiwki dla kierowców i w hotelach
cena zawiera: Bilety lotnicze, opłaty lotniskowe, bagaż zasadniczy 23 kg i mały bagaż podręczny; transport klimatyzowanym autobusem na terenie Izraela, zakwaterowanie (7 noclegów) w pokojach dwu i trzy osobowych w hotelu 3*** /dopłata do pokoju jednoosobowego 200 usd/ Wyżywienie – śniadania, obiadokolacje, 1 lunch. Przewodnik z jęz. polskim. Ubezpieczenie KL, NNW i bagaż ; Paszport musi być ważny co najmniej pół roku od daty powrotu.
33LOT/
1 LO3836 G 20DEC 3 GDNWAW HN33 1200 1300 *1A/E*
2 LO 155 G 20DEC 3 WAWTLV HN33 1410 1855 *1A/E*
3 LO 152 G 27DEC 3 TLVWAW HN33 0520 0825 *1A/E*
4 LO3835 G 27DEC 3 WAWGDN HN33 1020 1120 *1A/E*

 

.

Wersja PDF do pobrania

ZIEMIA ŚWIĘTA 8 Dni Boże narodzenie