SOLI DEO

ZIEMIA ŚWIĘTA 9 dni 2 noclegi w Jerozolimie

DZIEŃ 1 – PODRÓŻ DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

Wieczorem zbiórka w hali odlotów. Odprawa i odlot do Tel Awiwu.

DZIEŃ 2 – JEROZOLIMA

Uliczkami starej Jerozolimy pójdziemy Drogą Krzyżową –tą samą drogą, którą szedł nasz Zbawiciel. Dojdziemy do Bazyliki Grobu Pańskiego. Zwiedzimy Bazylikę. Czas na indywidualną modlitwę na Kalwarii i przy Grobie Świętym. Msza Święta
w Jerozolimie.

DZIEŃ 3 – JEROZOLIMA

Dzień rozpoczniemy od nawiedzenia kościoła Św. Anny. Będziemy ponownie w Bazylice Grobu Pańskiego – kolejna okazja na modlitwę przy Grobie Pańskim lub na Kalwarii. Następnie poprzez dzielnice żydowską podejdziemy do Ściany Płaczu, zobaczymy również Wzgórze Świątynne. Msza Święta w Jerozolimie.

DZIEŃ 4 – JEROZOLIMA

Pojedziemy na Górę Oliwną, skąd zobaczymy przepiękną panoramę Jerozolimy. Staniemy przy świątyni Wniebowstąpienia, odmówimy Modlitwę Pańską w kościele Pater Noster, odwiedzimy piękną kaplicę Dominus Flevit. Pójdziemy do Ogrodu Oliwnego, pomodlimy się w Bazylice Getsemani. Będziemy też w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
Po południu pojedziemy na Syjon, nawiedzimy kościół Św. Piotra in Gallicantu oraz Wieczernik. Zobaczymy również grób Dawida, a następnie nawiedzimy kościół Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny. Msza Święta w Jerozolimie.

DZIEŃ 5 – BETLEJEM – AIN KAREM

Nawiedzimy Bazylikę i Grotę Narodzenia Pańskiego. Odwiedzimy także kościół Św. Katarzyny i Grotę Mleczną. Będziemy
również na Polu Pasterzy. Po południu pojedziemy do Ain Karem, gdzie nawiedzimy kościół Narodzenia Św. Jana Chrzciciela
i kościół Nawiedzenia Św. Elżbiety. Msza Święta w Betlejem.

DZIEŃ 6 – PUSTYNIA JUDZKA – MORZE MARTWE

Pojedziemy do Betanii, gdzie odwiedzimy kościół Św. Łazarza, po czym przez Pustynię Judzką udamy się nad rzekę Jordan, by w miejscu Chrztu Pana Jezusa przypomnieć swój własny chrzest. Następnie zatrzymamy się nad Morzem Martwym, gdzie będziemy odpoczywać korzystając z niezwykłej kąpieli. Msza Święta w Betanii lub na pustyni.

DZIEŃ 7 – GALILEA

Udamy się do Galilei. Po drodze zatrzymamy się w Cezarei Nadmorskiej na krótki odpoczynek nad Morzem Śródziemnym, przy akwedukcie z czasów rzymskich. Następnie pojedziemy do Hajfy, gdzie zwiedzimy Sanktuarium oo. Karmelitów – Stella Maris i zobaczymy piękną panoramę okolicy. W Nazarecie pomodlimy się w pięknej Bazylice Zwiastowania, zobaczymy Grotę Zwiastowania, będziemy też w kościele Św. Józefa. Z Nazaretu udamy się do Kany Galilejskiej – miejsca pierwszego cudu Pana Jezusa. Msza Święta w Galilei.

DZIEŃ 8 – GALILEA

Zwiedzanie rozpoczniemy od majestatycznej Góry Tabor. Na jej szczyt wjedziemy taksówkami. Nawiedzimy Bazylikę Przemienienia Pańskiego, będziemy też podziwiać piękną panoramę okolicy. Następnie pojedziemy nad Jezioro Galilejskie, aby popłynąć w rejs statkiem. Później udamy się do Tabgha, gdzie nawiedzimy kościół Rozmnożenia Chleba i Prymatu
Św. Piotra. Po czym w Kafarnaum zobaczymy wykopaliska domu Św. Piotra i ruiny synagogi. Przyjedziemy na Górę Błogosławieństw – pomodlimy się w urokliwym kościele i zobaczymy wspaniałą panoramę na Jezioro Galilejskie. Msza Święta w Galilei.

DZIEŃ 9 – POWRÓT DO POLSKI

Nocą pojedziemy na lotnisko Ben Guriona, skąd odlecimy do kraju.

ŚWIADCZENIA: przelot samolotem, przejazdy autokarem klimatyzowanym, noclegi w hotelach *** w pokojach dwuosobowych
z łazienkami (pokój jednoosobowy za dopłatą), śniadania i obiadokolacje, zwiedzanie zgodnie z programem (kolejność zwiedzania może ulec zmianie), rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim, taksówka na górę Tabor, opieka pilota i przewodnika, ubezpieczenie, Msze Święte.

Nie wliczono w cenę: napojów do obiadokolacji

ORIENTACYJNA CENA 4200ZŁ + 150USD

 

Wersja PDF do pobrania

ZIEMIA ŚWIĘTA 9 dni 2 noclegi w Jerozolimie