SOLI DEO

ZIEMIA ŚWIĘTA 9 dni 2 noclegi w Jerozolimie

DZIEŃ 1 – PODRÓŻ DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

Zbiórka w hali odlotów Międzynarodowego Portu Lotniczego. Odprawa i odlot do Tel Awiwu.

DZIEŃ 2 – BETLEJEM – AIN KAREM

Przylot na lotnisko w Tel Avivie, transfer do hotelu na śniadanie, po którym  pojedziemy do centrum Betlejem, aby nawiedzić Bazylikę Narodzenia Pańskiego i Grotę Narodzenia. Zobaczymy także kościół św. Katarzyny, Grotę Mleczną i Pole Pasterzy. Potem pojedziemy do Ain Karem, gdzie nawiedzimy kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela i kościół Nawiedzenia św. Elżbiety. Msza Święta w Betlejem.  

DZIEŃ 3 – GÓRA OLIWNA – SYJON CHRZEŚCIJAŃSKI

Pojedziemy do Jerozolimy na Górę Oliwną, skąd zobaczymy przepiękną panoramę Jerozolimy. Staniemy w miejscu, z którego Pan Jezus odszedł do nieba. Nawiedzimy kościół Pater Noster i piękną kaplicę Dominus Flevit. Pójdziemy do Ogrodu Oliwnego i pomodlimy się w Bazylice Getsemani. Będziemy też w kościele Wniebowzięcia NMP. Po południu pojedziemy na Syjon chrześcijański (wspaniały widok na górę Oliwną i okolicę) – nawiedzimy kościół św. Piotra in Gallicantu, Wieczernik i grób Dawida. Będziemy też  w Bazylice Zaśnięcia Najświętszej Maryi i Panny.  Msza Święta na Górze Oliwnej.

DZIEŃ 4 – DROGA KRZYŻOWA – BAZYLIKA GROBU ŚWIĘTEGO

Przejazd do Jerozolimy. Będziemy w kościele św. Anny i przy Sadzawce Betezda. Odprawimy Drogę Krzyżową, pójdziemy tą samą drogą, którą szedł nasz Zbawiciel. Nawiedzimy i zwiedzimy bazylikę, pomodlimy się na Kalwarii i przy Grobie Świętym. Msza Święta w Kaplicy Biczowania.

DZIEŃ 5 – PUSTYNIA JUDZKA – MORZE MARTWE

Dzień relaksu.  Po śniadaniu pojedziemy do Betanii miasta przyjaciół Pana Jezusa – Marty, Marii i Łazarza, po czym przez Pustynię Judzką udamy się nad rzekę Jordan, by w miejscu Chrztu Pana Jezusa przypomnieć swój własny chrzest. W Jerycho staniemy pod Górę Kuszenia, zobaczymy też słynne drzewo Sykomory,  następnie, dalej przez Pustynię Judzką, pojedziemy nad Morze Martwe będziemy tam odpoczywać, korzystając z niezwykłej kąpieli.

DZIEŃ 6 – POŻEGNANIE Z JEROZOLIMĄ

Wyjazd do Jerozolimy na ponowne nawiedzenie Kalwarii  i Grobu Świętego. Następnie podejdziemy pod Ścianę Płaczu. Pójdziemy do dzielnicy ormiańskiej,  Po południu  czas wolny na indywidualne zakupy i przemyślenia.

DZIEŃ 7 –   GALILEA

Po śniadaniu pojedziemy do Galilei. Na chwilę relaksu zatrzymamy się w Cezarei Nadmorskiej nad M. Śródziemnym, przy akwedukcie z czasów rzymskich. Następnie pojedziemy do Hajfy, tam nawiedzimy Sanktuarium OO. Karmelitów – Stella Maris i zobaczymy piękną panoramę okolicy. W Nazarecie będziemy modlić się w pięknej Bazylice Zwiastowania, zobaczymy też kościół św. Józefa. Z Nazaretu udamy się do Kany Galilejskiej.  Msza Święta w Nazarecie.

DZIEŃ 8 – GALILEA

Najpierw dotrzemy do Góry Tabor, na szczyt wjedziemy taksówkami. Z Tyberiady popłyniemy statkiem przez Jezioro Galilejskie. Lunch – Ryba „Św. Piotra”. W Kafarnaum zobaczymy wykopaliska domu św. Piotra oraz ruiny synagogi. W Tabgha zwiedzimy kościół Prymatu św. Piotra (miejsce, gdzie Pan Jezus przekazał św. Piotrowi najwyższą władzę w Kościele) oraz kościół Rozmnożenia Chleba. Po zwiedzeniu świątyni na Górze Ośmiu Błogosławieństw, udamy się w drogę powrotną do hotelu. Msza Święta na górze Tabor lub na Górze Błogosławieństw.

DZIEŃ 9 – POWRÓT DO POLSKI

Wczesnym rankiem pojedziemy do Tel Awiwu, skąd odlecimy do Warszawy.

 ŚWIADCZENIA: przelot samolotem, przejazdy autokarem klimatyzowanym, 7 noclegów w hotelach *** w pokojach dwuosobowych z łazienkami, śniadania i obiadokolacje, 1 lunch, zwiedzanie zgodnie z programem (kolejność może ulec zmianie) Opłacone są wszystkie wstępy, rejs statkiem przez J. Galilejskie, taksówka na G. Tabor, opieka przewodnika, ubezpiecz.  NW i KL.                   

Nie wliczono w cenę:  napojów do obiadokolacji i przy dodatkowym lunchu.

Wersja PDF do pobrania

ZIEMIA ŚWIĘTA 9 dni 2 noclegi w Jerozolimie