SOLI DEO

ZIEMIA ŚWIĘTA noclegi w Betlejem - 8 dni

DZIEŃ 1 – PODRÓŻ DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

Zbiórka w hali odlotów Międzynarodowego Portu Lotniczego. Odprawa i odlot do Tel Awiwu.

DZIEŃ 2 – BETLEJEM – AIN KAREM

Zakwaterowanie w hotelu i krótki nocleg. Po śniadaniu pojedziemy na Pole Pasterzy, potem do Betlejem, aby nawiedzić Bazylikę Narodzenia Pańskiego i Grotę Narodzenia. Zobaczymy także kościół św. Katarzyny, Grotę Mleczną.  Potem pojedziemy do Ain Karem, gdzie nawiedzimy kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela i kościół Nawiedzenia św. Elżbiety. Msza Święta w  Betlejem. Kolacja i nocleg w  hotelu w  Betlejem.

DZIEŃ 3 – GÓRA OLIWNA – SYJON CHRZEŚCIJAŃSKI

Pojedziemy do Jerozolimy. Staniemy na Górze Oliwnej, skąd zobaczymy przepiękną panoramę Jerozolimy. Będziemy w miejscu, z którego Pan Jezus odszedł do nieba. Nawiedzimy kościół Pater Noster i piękną kaplicę Dominus Flevit. Pójdziemy do Ogrodu Oliwnego i pomodlimy się w  Bazylice Getsemani. Będziemy też w  kościele Wniebowzięcia NMP. Po południu podjedziemy na Syjon Chrześcijański (wspaniały widok na Górę Oliwną i okolicę) – nawiedzimy kościół św. Piotra in Gallicantu, Wieczernik i grób Dawida. Będziemy też w Bazylice Zaśnięcia Najświętszej Maryi i Panny. Msza Święta w Wieczerniku Franciszkańskim lub na Górze Oliwnej. Kolacja i nocleg jw.

DZIEŃ 4 –  BAZYLIKA GROBU ŚWIĘTEGO

Podjedziemy do Jerozolimy i uliczkami Starej Jerozolimy pójdziemy do Bazyliki Grobu Świętego. Nawiedzimy i zwiedzimy Bazylikę, a w niej wszystkie ważne miejsca. Pomodlimy się na Kalwarii i przy Grobie Świętym. Po południu  przejdziemy przez dzielnicę żydowską pod Mur Płaczu. Potem czas wolny na indywidualne przemyślenia i zakupy w starej Jerozolimie. Kolacja i nocleg jw.

DZIEŃ 5 – JUDEA – GALILEA

Przejazd do Galilei. Na chwilę zatrzymamy się w Cezarei Nadmorskiej przy rzymskim akwedukcie. W Hajfie nawiedzimy Sanktuarium OO. Karmelitów – Stella Maris i zobaczymy piękną panoramę okolicy. W Nazarecie będziemy modlić się w pięknej Bazylice Zwiastowania, zobaczymy też kościół św. Józefa. Z Nazaretu udamy się do Kany Galilejskiej aby tam przeżyć odnowienie przyrzeczeń małżeńskich wielu uczestniczących w pielgrzymce małżeństw.  Msza Św.  Kolacja i nocleg w Galilei.

DZIEŃ 6 – GALILEA – JUDEA

Najpierw dotrzemy do Góry Tabor. Na szczyt wjedziemy taksówkami by tam nawiedzić kościół Przemienienia Pańskiego. W Tabgha nawiedzimy kościół Prymatu św. Piotra (miejsce, gdzie Pan Jezus przekazał św. Piotrowi najwyższą władzę w Kościele) oraz kościół Rozmnożenia Chleba. Z Tyberiady popłyniemy statkiem przez Jezioro Galilejskie. Spożyjemy niezwykły Lunch – Ryba „Św. Piotra”. W Kafarnaum zobaczymy wykopaliska domu św. Piotra oraz synagogi, w której nauczał Pan Jezus. Po nawiedzeniu świątyni na Górze Ośmiu Błogosławieństw, udamy się w drogę powrotną do Judei. Msza Święta na Górze Tabor lub na Górze Błogosławieństw.  Kolacja i nocleg w hotelu w  Betlejem.

DZIEŃ 7 – PUSTYNIA JUDZKA – MORZE MARTWE

Dzień relaksu.  Na msze św. pojedziemy do Betanii – miasta przyjaciół Pana Jezusa /Marii, Marty i Łazarza/. Następnie – podziwiając niepowtarzalne widoki  Pustyni Judzkiej dotrzemy do  Jerycho – tam zobaczymy słynne drzewo Sykomory i Górę Kuszenia. Na wspaniały relaks pojedziemy  nad Morze Martwe będziemy tam odpoczywać, korzystając z niezwykłej kąpieli. Kolacja i nocleg w  hotelu w  Betlejem.

DZIEŃ 8 – DROGA KRZYŻOWA I BAZYLIKA GROBU ŚWIĘTEGO

Podjedziemy do Jerozolimy. Będziemy w kościele św. Anny i przy Sadzawce Betezda. Od Kaplicy Biczowania rozpoczniemy Drogę Krzyżową. Pójdziemy tą samą drogą, którą szedł nasz Zbawiciel. Potem czas na indywidualne nawiedzenie Kalwarii  i Grobu Świętego. Msza św. w  Kaplicy Biczowania. 

Po lunchu pojedziemy na lotnisko w Tel Awiwie, skąd odlecimy do Warszawy.

 

ŚWIADCZENIA: przelot samolotem, przejazdy autokarem klimatyzowanym, 7 noclegów w hotelach *** w pokojach dwuosobowych z łazienkami, śniadania i obiadokolacje, 2 lunche, zwiedzanie zgodnie z programem (kolejność może ulec zmianie) Opłacone są wszystkie wstępy, rejs statkiem przez J. Galilejskie, taksówka na G. Tabor, opieka przewodnika, ubezpiecz.  NW i KL.                   

Nie wliczono w cenę:  napojów do obiadokolacji i przy  dodatkowych lunchach.

 

 

Wersja PDF do pobrania

ZIEMIA ŚWIĘTA noclegi w Betlejem - 8 dni