SOLI DEO

ZIEMIA ŚWIĘTA+JORDANIA 12 dni

DZIEŃ 1 – PODRÓŻ DO ZIEMI ŚWIĘTEJ – Zbiórka na lotnisku w hali odlotów. Odprawa i odlot do Tel Awiwu.

DZIEŃ 2 – BETLEJEM – AIN KAREM – Nawiedzimy Bazylikę i Grotę Narodzenia Pańskiego. Odwiedzimy także kościół św. Katarzyny i Grotę Mleczną. Będziemy również na Polu Pasterzy. Po południu pojedziemy do Ain Karem, gdzie nawiedzimy kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela i kościół Nawiedzenia św. Elżbiety. Msza święta w Betlejem.

DZIEŃ 3 – PUSTYNIA JUDZKA – MORZE MARTWE – Pojedziemy do Betanii, gdzie nawiedzimy kościół św. Łazarza, po czym przez Pustynię Judzką udamy się nad rzekę Jordan, by w miejscu Chrztu Pana Jezusa przypomnieć swój własny chrzest. Następnie zatrzymamy się nad Morzem Martwym, gdzie będziemy odpoczywać korzystając z niezwykłej kąpieli. Msza święta w Betanii lub na pustyni.

DZIEŃ 4 – GALILEA – Udamy się do Galilei. Po drodze zatrzymamy się w Cezarei Nadmorskiej na krótki odpoczynek nad Morzem Śródziemnym, przy akwedukcie z czasów rzymskich. Następnie pojedziemy do Hajfy, gdzie nawiedzimy Sanktuarium oo. Karmelitów – Stella Maris i zobaczymy ciekawą panoramę okolicy. W Nazarecie pomodlimy się w pięknej Bazylice Zwiastowania, jak również przy Grocie Zwiastowania, będziemy też w kościele św. Józefa. Z Nazaretu udamy się do Kany Galilejskiej – miejsca pierwszego cudu Pana Jezusa. Msza święta w Galilei.

DZIEŃ 5 – GALILEA – Zwiedzanie rozpoczniemy od majestatycznej Góry Tabor. Na jej szczyt wjedziemy taksówkami. Nawiedzimy Bazylikę Przemienienia Pańskiego, będziemy też podziwiać piękną panoramę okolicy. Następnie pojedziemy nad Jezioro Galilejskie, aby popłynąć w rejs statkiem. Później udamy się do Tabgha, gdzie nawiedzimy kościół Rozmnożenia Chleba i Prymatu św. Piotra. Po czym w Kafarnaum zobaczymy wykopaliska domu św. Piotra i ruiny synagogi. Przyjedziemy na Górę Błogosławieństw – pomodlimy się w urokliwym kościele i zobaczymy wspaniałą panoramę na Jezioro Galilejskie. Msza Święta w Galilei.

DZIEŃ 6 – GALILEA – AMMAN – GÓRA NEBO – MADABA – PETRA – Dotrzemy do granicy z Jordanią i udamy się do Ammanu. W Ammanie zobaczymy starożytny teatr rzymski z II wieku i cytadelę wzniesioną za czasów panowania Arabów. Następnie udamy się na Górę Nebo, gdzie według tradycji Mojżesz ujrzał Ziemię Obiecaną. Następnie pojedziemy do Madaby by podziwiać mozaikową mapę Ziemi Świętej z VI wieku. Po południu pojedziemy do Petry. Msza Święta na Górze Nebo lub w Madabie.

DZIEŃ 7 – PETRA – Zwiedzimy Petrę – wspaniałe, wykute w skałach miasto starożytne Nabatejczyków – perła zabytków Jordanii. Msza święta.

DZIEŃ 8 – PETRA – AKABA – Pojedziemy do Akaby, urokliwego miasta nad Morzem Czerwonym. Msza święta.

DZIEŃ 9 – AKABA – BETLEJEM – Rankiem przekroczymy granicę Izraela i przez Pustynię Negev oraz Pustynię Judzką udamy się na nocleg do hotelu w Betlejem.

DZIEŃ 10 – JEROZOLIMA – Pojedziemy na Górę Oliwną, skąd zobaczymy przepiękną panoramę Jerozolimy. Staniemy przy świątyni Wniebowstąpienia, odmówimy Modlitwę Pańską w kościele Pater Noster, odwiedzimy piękną kaplicę Dominus Flevit. Pójdziemy do Ogrodu Oliwnego, pomodlimy się w Bazylice Getsemani. Będziemy też w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Po południu pojedziemy na Syjon, nawiedzimy kościół św. Piotra in Gallicantu oraz Wieczernik. Zobaczymy również grób Dawida, a następnie nawiedzimy kościół Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny. Msza Święta w Jerozolimie.

DZIEŃ 11 – JEROZOLIMA – Dzień rozpoczniemy od modlitwy w kościele Św. Anny, będziemy też przy wykopaliskach sadzawki Betesda. Podejdziemy do Kaplicy Biczowania, po czym rozpoczniemy Drogę Krzyżową – pójdziemy tą samą drogą, którą szedł nasz Zbawiciel. Nawiedzimy Bazylikę Grobu Pańskiego, pomodlimy się na Kalwarii i przy Grobie Pańskim. Na zakończenie podejdziemy pod Ścianę Płaczu, zobaczymy także Wzgórze Świątynne. Msza Święta w Jerozolimie.

DZIEŃ 12 – POWRÓT DO POLSKI – Pojedziemy na lotnisko Ben Guriona, skąd rano odlecimy do Polski.

 ŚWIADCZENIA: przelot samolotem, przejazdy autokarem klimatyzowanym, noclegi w hotelach *** w pokojach 2 osobowych z łazienkami, śniadania, obiadokolacje, zwiedzanie i wstępy zgodnie z programem, rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim, taksówka na górę Tabor, opłaty lotniskowe i graniczne, opieka przewodników, ubezpieczenie.

ORIENTACYJNA CENA 2000ZŁ + 1050USD

Wersja PDF do pobrania

ZIEMIA ŚWIĘTA+JORDANIA 12 dni