SOLI DEO

ZIEMIA ŚWIĘTA+JORDANIA 8 dni

DZIEŃ 1 – GALILEA – Odlot do Ziemi Świętej. Po przylocie udamy się do Hajfy, gdzie nawiedzimy Sanktuarium OO. Karmelitów – Stella Maris i zobaczymy piękną panoramę okolicy. Później w Nazarecie będziemy modlić się w pięknej Bazylice Zwiastowania, zobaczymy Grotę Zwiastowania, będziemy też w kościele Św. Józefa. Z Nazaretu udamy się do Kany Galilejskiej – miejsca pierwszego cudu Pana Jezusa. Msza Święta w Galilei.

DZIEŃ 2 – GALILEA – Po śniadaniu dotrzemy do majestatycznej Góry Tabor. Na jej szczyt wjedziemy taksówkami. Nawiedzimy Bazylikę Przemienienia Pańskiego, będziemy też podziwiać piękną panoramę okolicy. Następnie pojedziemy nad Jezioro Galilejskie, aby udać się w rejs statkiem. Później w Kafarnaum zobaczymy wykopaliska domu św. Piotra i ruiny synagogi w której nauczał Jezus Chrystus. Będziemy też w Tabgha – gdzie odwiedzimy kościół Prymatu św. Piotra i kościół Rozmnożenia Chleba. Przyjedziemy na Górę Błogosławieństw  pomodlimy się w urokliwym kościele i zobaczymy wspaniałą panoramę okolicy i Jeziora Galilejskiego. Msza Święta na Górze Tabor lub na Górze Ośmiu Błogosławieństw. 

DZIEŃ 3 DŻERASZ – MADABA GÓRA NEBO – AMMAN – Przekroczymy granicę z Jordanią. Przyjedziemy do Dżerasz zwanego „Pompejami Wschodu”.  Następnie udamy się do Madaby, aby zobaczyć mozaikową mapę Ziemi Świętej z VI wieku. Będziemy też na Górze Nebo. Na nocleg pojedziemy do Ammanu, gdzie zobaczymy pozostałości starożytnej Filadelfii, rzymski amfiteatr oraz świątynie Herkulesa. Msza Święta.

 DZIEŃ 4 – PETRA – Przejazd do Petry i zwiedzanie tych niezwykłych wykopalisk. Wspaniałe, wykute w skałach miasto starożytne Nabatejczyków – perła zabytków Jordanii. Msza święta w Petrze.

DZIEŃ 5 –  JEROZOLIMA – Rankiem przekroczymy granicę izraelską. Następnie udamy się do Jerozolimy, gdzie na Syjonie, nawiedzimy kościół Św. Piotra in Gallicantu, nawiedzimy Wieczernik, zobaczymy grób Dawida. Następnie odwiedzimy kościół Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny. Msza Święta Jerozolimie.

DZIEŃ 6 – JEROZOLIMA – Podjedziemy  na Górę Oliwną, skąd zobaczymy przepiękną panoramę Jerozolimy. Staniemy przy świątyni Wniebowstąpienia, odmówimy Modlitwę Pańską w kościele Pater Noster, odwiedzimy piękną kaplicę Dominus Flevit. Pójdziemy do Ogrodu Oliwnego,  pomodlimy się w Bazylice Getsemani. Po południu idąc uliczkami Starej Jerozolimy odprawimy Drogę Krzyżową – pójdziemy tą samą drogą, którą szedł nasz Zbawiciel. Nawiedzimy Bazylikę, pomodlimy się na Kalwarii i przy Grobie Pańskim.  Msza Święta w Jerozolimie.

DZIEŃ 7 – MORZE MARTWE – Rankiem przyjedziemy do Betanii, gdzie nawiedzimy kościół Św. Łazarza. Potem udamy się nad rzekę Jordan, by zobaczyć miejsce Chrztu Pana Jezusa, następnie przez Pustynię Judzką pojedziemy nad Morze Martwe, gdzie  będziemy odpoczywać, korzystając z niezwykłej kąpieli. Msza Święta w Betanii lub na pustyni.

DZIEŃ 8 – BETLEJEM – POWRÓT DO POLSKI – Po śniadaniu pojedziemy do Betlejem, gdzie nawiedzimy Bazylikę i Grotę Narodzenia Pańskiego. Odwiedzimy także kościół Św. Katarzyny i Grotę Mleczną. Będziemy też na Polu Pasterzy. Msza Święta w Betlejem. Po południu udamy się na lotnisko Ben Guriona, skąd odlecimy do Polski.

 ŚWIADCZENIA: przelot samolotem , przejazdy autokarem klimatyzowanym, noclegi w hotelach *** w pokojach 2 lub 3 osobowych z łazienkami, śniadania i obiadokolacje, zwiedzanie i wstępy  zgodnie z programem, rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim, taksówka na górę Tabor, opłaty lotniskowe i graniczne, opieka przewodników, ubezpieczenie .

Wersja PDF do pobrania

ZIEMIA ŚWIĘTA+JORDANIA 8 dni